Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Aktywni zostawiają ślad - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Parasolka w Drawsku Pomorskim

Cel:

Zwiększenie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego i zwiększenie wiary we własne możliwosci w grupie młodzieży w wieku 13-19 lat z gminy Drawsko w czasie od 1 czerwca 2009 do 30 listopada 2010 roku poprzez: nawiązywanie nowych relacji społecznych, w tym z lokalnymi instytucjami, umiejętność pracy w zespole, udział w opracowaniu i rozpowszechnianiu informacji o projekcie, widoczność publiczną i uznanie otoczenia.

Odbiorcy projektu:

25 osób w wieku 13-19 lat. Młodzież osiągająca słabe wyniki w nauce, lubiąca pracę fizyczną, wykazująca trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Cechą grupy jest nieumiejętność przyjmowania uznania otoczenia. Uczestnicy projektu nie odczuli dotychczas satysfakcji z powodu docenienia ich
widocznych osiągnięć. Grupę bedzie tworzyć młodzież niepełnosprawna intelektualnie oraz w normie intelektualnej, ale osiągająca słabe wyniki w nauce. Rekrutacja do projektu nastąpi poprzez rozwieszenie plakatów informacyjnych w gimnazjum, Zespole Szkół Zawodowych oraz świetlicach
środowiskowych, spotkanie informacyjne o projekcie, rozmowy i ankiety.
W projekcie weźmie udział młodzież z Drawska i okolicznych wsi.

Opis projektu:

W Drawsku ponad 20 lat temu istniała ścieżka zdrowia, która była wyposażona w ciekawe stacje do
ćwiczeń, obecnie istnieje tylko wąski pas asfaltu o długości ok. 2 km, zaś stacje nie istnieją. Młodzież dostrzegła potrzebę istnienia scieżki i wpadła na pomysł zrekonstruowania stacji. Uznali, że przyda się młodzieży na lekcjach wychowania fizycznego, będzie atrakcyjnym miejscem rekreacyjnym dla mieszkanców, ponadto pozostawią po sobie trwały ślad. W przyszłości młodsi koledzy mogą włączyć się w utrzymanie porządku na scieżce oraz w konserwację stacji. Główne działania: praca w terenie, wykonywanie zdjęć, praca z komputerem, praca zespołowa, zaplanowanie miejsc ustawienia stacji ćwiczeń, warsztaty, zyskanie akceptacji pomysłu przez Burmisrza,zgody na zaadoptowanie pomieszczenia po kotłowni na magazynowanie narzędzi, drewna i sprzętu, poszukiwanie sponsorów w okolicznych zakładach drzewnych, wykonanie i zamontowanie stacji, dokumentowanie postępów w realizacji zadań i informowanie środowiska, uroczyste przekazanie ścieżki mieszkańcom.

Budżet projektu: 67 870 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Parasolka w Drawsku Pomorskim

Miejscowość: Drawsko Pomorskie

Ulica, nr domu i lokalu: Dworcowa 2a

Kod pocztowy i Poczta: 78-500 Drawsko Pomorskie

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: drawski

Adres strony internetowej: http://www.gimdrawsko.eu

Aktywni zostawiają ślad

Dworcowa 1, 78-500 Drawsko Pomorskie, Polska

Więcej