Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Iganie w fotografii po 1918 roku - 2017

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Badań, Edukacji i Rozwoju Baderoz

Cel:

Celem projektu jest wzbogacenie wiedzy o swoim środowisku przez młodych ludzi poprzez poznanie najważniejszych obiektów, ludzi oraz wydarzeń w historii Igań.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku od 15 do 16 lat, zamieszkująca Nowe i Stare Iganie.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest zbieranie (a następnie skanowanie) starych fotografii, obrazujących życie Igań, począwszy od 1918 r. do czasów współczesnych. Główne działania: Opracowanie mieszkańców Igań – instytucji mogących posiadać w swoich zbiorach zdjęcia obrazujące życie Igań. Nawiązywanie kontaktów z w/w i popularyzacja idei projektu. Grupowanie, ocena i kwalifikacja fotografii do wykorzystania oraz opracowanie ich opisów. 5. Zlecenie usługi powiększeń fotografii do formatu (30×60 cm) oraz albumu fotografii w miękkiej oprawie. 6. Praktyczne wykonanie obrazów w formacie 70×100 cm (fotografia + opis) i zorganizowanie 2 wystaw przy odrestaurowanym w 2017 r. pomniku bitwy pod Iganiami.

Budżet projektu: 11 980 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Badań, Edukacji i Rozwoju Baderoz

Miejscowość: Nowe Iganie

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Gen. I. Prądzyńskiego 51

Kod pocztowy i Poczta: 08-110 Nowe Iganie

Województwo: mazowieckie

Powiat: siedlecki

Adres strony internetowej: brak

Iganie w fotografii po 1918 roku

Siedlecka 24, 08-103 Nowe Iganie, Polska

Więcej