Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ceramicznie – mozaikowo - 2017

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie poczucia sprawczości wśród młodzieży, a także wzrostu ich umiejętności pozyskiwania sojuszników dla swoich działań.

Odbiorcy projektu:

Grupa od 12 do 14 osób, ucząca się na terenie sołectwa Nidek.

Opis projektu:

Na początku młodzi uczestniczą w wyjeździe studyjnym, a następnie sprzątają i odnawiają przystanki. Równolegle trwają prace nad projektowaniem. Wyjazd do Pracowni Mozaiki Artystycznej pozwolą poznać im techniki pracy. Elementy do mozaik pozyskują z materiałów odpadowych (odpady ze śląskich fabryk ceramicznych, lokalnych wytwórni płytek ceramicznych), organizują też zbiórkę nieużywanych naczyń. W oparciu o wywiady z mieszkańcami na temat ciekawostek o wsi i research dotyczący historii miejscowości projektują w grupach ciekawe projekty mozaik. Każdy przystanek jest zdobiony według innego projektu, uwzględniającego specyfikę lokalizacji, zainspirowanego lokalnymi historiami. Podsumowaniem jest wernisaż artystyczny z poczęstunkiem dla gości.

Budżet projektu: 10 500 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu

Miejscowość: Wieprz

Ulica, nr domu i lokalu: Centralna 7

Kod pocztowy i Poczta: 34-122 Wieprz

Województwo: małopolskie

Powiat: wadowicki

Adres strony internetowej: wieprz.naszgok.pl

Ceramicznie – mozaikowo

Beskidzka 289, 34-122 Wieprz, Polska

Więcej