Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z seniorami za pan brat - 2017

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności społecznych młodzieży, poznanie przez nich swojego środowiska lokalnego oraz swoich mocnych i słabych stron, a także sprawdzenie się w organizacji zaplanowanych wydarzeń.

Odbiorcy projektu:

Grupa 10 gimnazjalistów, ucząca się w Gimnazjum im SGO Polesie w Adamowie.

Opis projektu:

Głównym celem projektu „Z seniorami za pan brat” jest rozwój umiejętności społecznych młodzieży poprzez nawiązywanie przez nich kontaktów z ludźmi w różnym wieku, jak również z innymi instytucjami. Młodzież poznaje swoje otoczenie i środowisko, w którym żyje, instytucje rządzące i ich przedstawicieli, a także grupę ludzi starszych, z którymi na co dzień spotyka się bardzo sporadycznie. Młodzi organizują tzw. spotkania z tradycją, których tematyka dotyczy starych zabaw, zwyczajów, kuchni tradycyjnej. Młodzi sprawdzają w praktyce swoje możliwości komunikacji i umiejętność przekazywania wiedzy innym poprzez warsztaty, które prowadzą dla seniorów. Organizują galę kończącą i podsumowującą projekt.

Budżet projektu: 10 200 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie

Miejscowość: Adamów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kleeberga 5 m. C

Kod pocztowy i Poczta: 21-412 Adamów

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: gbpadamow.naszabiblioteka.com/

Z seniorami za pan brat

Kościelna 2, 21-412 Adamów, Polska

Więcej