Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zachować od zapomnienia. Gmina Wólka – wczoraj i dziś. - 2017

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce

Cel:

Celem projektu jest poszerzenie przez młodzież umiejętności społecznych, takich jak wyznaczanie celu, planowanie, praca w grupie, komunikacja interpersonalna, podejmowanie decyzji. Rezultatem będzie wzmocnienie poczucia własnej wartości i odczucie sukcesu oraz lepsze poznanie środowiska lokalnego.

Odbiorcy projektu:

Grupa od 12 do 20 osób w wieku od 13 do 19 lat, pochodząca z terenu gminy Wólka.

Opis projektu:

Osią projektu jest gmina Wółka. Działania związane z projektem przebiegać będą wieloetapowo, pierwszym zadaniem uczestników jest fotografowanie obiektów zabytkowych oraz współczesnych gminy (młodzież robi zdjęcia
i wyszukuje opisy do zdjęć w bibliotekach). Zadaniem nr dwa będzie wyszukiwanie starych zdjęć przedstawiających życie na terenie gminy sprzed 30 lat (młodzież nawiązuje kontakty z różnymi osobami z gminy, w celu użyczenia starych fotografii, zdobywa informacje o zdjęciach). Kolejnym etapem jest przeprowadzanie wywiadów z ciekawymi ludźmi z terenu gminy i późniejsze przygotowanie wystawy. Ostatnim elementem jest Przygotowanie publikacji
z całości materiałów zebranych podczas projektu do wydania. Ponadto uczestnicy wezmą udział w warsztatach z prawa autorskiego i ochrony wizerunku oraz ochrony danych osobowych.

Budżet projektu: 7 050 zł

Dotacja: 6 500 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce

Miejscowość: Jakubowice Murowane

Ulica, nr domu i lokalu: Jakubowice Murowane 8 m. 5

Kod pocztowy i Poczta: 20-258 Jakubowice Murowane

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: www.wolka.pl

Zachować od zapomnienia. Gmina Wólka – wczoraj i dziś.

Jakubowice Murowane 76, 20-258, Polska

Więcej