Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Piekiełko - 2009

Realizowany przez:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy

Cel:

Zwiększenie wiary we własne możliwości w 26-osobowej grupie uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych w Łęczycy w okresie od 1 czerwca 2009 do 30 listopada 2010 roku poprzez stworzenie centrum sportowego 'Piekiełko’ i zaprezentowanie na imprezie otwierającej centrum umiejętności uzyskanych podczas realizacji projektu.

Odbiorcy projektu:

26 osób w wieku 13-18 lat. Wszyscy uczestnicy projektu pochodzą z terenu miasta Łęczyca. Są to uczniowie łęczyckich szkół: gimnazjum,liceum, technikum i szkoły zawodowej. Ich sytuacja rodzinna i finansowa jest zróżnicowana. Elementem łączącym tę grupę młodzieży są zainteresowania związane z fotografią, tańcem i informatyką. Nabór do projektu trwał dwa tygodnie, osoby zainteresowane udziałem składały pisemną deklarację uczestnictwa w projekcie.

Opis projektu:

Osią projektu jest zaprojektowanie i stworzenie centrum sportowego 'Piekiełko’ – miejsca, w którym młodzież z Łęczycy będzie chętnie i aktywnie spędzać czas wolny. Wszystkie działania projektowe: warsztaty, kursy i spotkania mają na celu przygotowanie młodzieży do samodzielnego zaplanowania, wykonania i wypromowania 'Piekiełka’, w ramach którego powstanie: mini-tor do jazdy na rolkach oraz wielofunkcyjne boisko (do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę). Ważnym działaniem będzie impreza pt. Diabelskie Talenty, na której młodzież zaprezentuje owoc swojej wielomiesięcznej pracy – dokona oficjalnego otwarcia Centrum. Na imprezie otwarcia dodatkowo młodzież zaprezentuje produkty stworzone dzięki umiejętnościom nabytym w ramach poszczególnych kursów. Odbędzie się pokaz slajdów z powstawania 'Piekiełka’, wystawa fotograficzna, pokaz tańca oraz pokaz jazdy na rolkach. Każdy uczestnik zaprezentuje siebie i dodatkowo wszyscy razem zaprezentują 'Piekiełko’.

Budżet projektu: 62 500 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy

Miejscowość: Łęczyca

Ulica, nr domu i lokalu: Zachodnia 8

Kod pocztowy i Poczta: 99-100 Łęczyca

Województwo: łódzkie

Powiat: łęczycki

Adres strony internetowej: –

Piekiełko

Aleje Jana Pawła II 9, 99-100 Łęczyca, Polska

Więcej