Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

www.moroczyn.ghrubieszow.pl - 2007

Realizowany przez:

Grupa nieformalna Aktywna Młodzież w Moroczynie

Cel:

Celem projektu jest utworzenie strony internetowej sołectwa Moroczyn w okresie od stycznia.do końca czerwca 2008 roku i prowadzenie jej przez młodzież w tym dla organizacji działających społecznie we wsi. Cel ten zostanie osiągnięty po odpowiednim przeszkoleniu dziennikarsko – informatycznym i zebraniu potrzebnych informacji do umieszczenia na stronie.

Odbiorcy projektu:

Realizatorem projektu bedzie grupa młodzieży skupiona w grupie pod nazwą „Aktywna Młodzież” oraz chętna młodzież w wieku od 13-19 lat zamieszkująca miejscowość Moroczyn .

Opis projektu:

Projekt polega na założeniu strony internetowej i szkoleniu w tym celu młodzieży, aby mogła samodzielnie stronę tą na bieżąco prowadzić podając najważniejsze wydarzenia we wsi, łącznie z historią powstania miejscowości, sławnymi ludźmi pochodzącymi z tej wsi, zabytkami itp. Strona obejmuje organizacje działające we wsi takie jak koło gospodyń wiejskich i rada sołecka. Wyszkoleni dziennikarze samodzielnie redagują informacje i uaktualniają stronę na bieżąco. Przeszkolona młodzież przekazuje poszczególne rodzaje informacji takie jak: kultura, sport, historia, zabytki, aktualne wydarzenia, kultura fizyczna, sprawy KGW, działalność rady sołeckiej itp. Zakłada się, że efektem projektu jest spełnienie marzeń grupy młodych ludzi, którzy obecnie czują się gorsi niż młodzież w mieście. Ich marzenia spełniaja się poprzez prowadzenie portalu internetowego. Młodzież objęta działaniem nabiera pewności siebie, czuje się dowartościowana. Strona internetowa prowadzona przez młodzież jest powodem do dumy i wzorem dla innych miejscowości.

Budżet projektu: 6 050,00 zł

Dotacja: 4 600,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna Aktywna Młodzież w Moroczynie

Miejscowość: Moroczyn

Ulica, nr domu i lokalu: Morczyn 22

Kod pocztowy i Poczta: 22-500 Hrubieszów

Województwo: lubelskie

Powiat: hrubieszowski

Adres strony internetowej: –

www.moroczyn.ghrubieszow.pl

Moroczyn 30, 22-500, Polska

Więcej