Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi, zdrowi, ekologiczni - 2017

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach

Cel:

Celem jest przez młodzież otaczającego lokalnego oraz poznanie przez nich swoich mocnych i słabych stron, a także nabycie umiejętności planowania działań zmierzających do osiągnięcia określonego celu kształtowanie umiejętności kreatywnego współdziałania i pracy w zespole.

Odbiorcy projektu:

Grupa 24 uczniów ZSP w Ziębicach, w wieku od 16 do 18 lat.

Opis projektu:

Działania projektowe skupiają się wokół tematu zdrowego i ekologicznego trybu życia. Młodzież chce pokazać mieszkańcom gminy w jaki sposób można dbać o własne zdrowie i ekologię, bazując na lokalnych zasobach które nie są zauważane i doceniane. Głównym zadaniem projektu jest stworzenie spektaklu gastronomiczno-technicznego, który uczestnicy projektu prezentują wielokrotnie w różnych wariantach. Podczas wspomnianego spektaklu młodzież jest w bezpośredniej styczności z widzami. W ramach projektu część grupy buduje prasę do wyciskania soku z jabłek oraz suszarnię do ziół, owoców i warzyw. Suszarnia zasilana jest energią słoneczną i wiatrową. Młodzież jeździ po wsiach i świadczy usługę wyciskania soku i produkcji suszu dla ludności w zamian za część surowca (który jest potrzebny do realizacji projektu). Kolejnym elementem jest dokumentowanie przebiegu projektu (zdjęcia, filmy). Wybór formy dokumentowania zostaje dobrany przez młodzież w trakcie projektu. Planowana jest organizacja wyjazdu integracyjnego, ogniska, świętowanie sukcesów.

Budżet projektu: 50 440 zł

Dotacja: 34 000 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach

Miejscowość: Ziębice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Wojska Polskiego 3

Kod pocztowy i Poczta: 57-220 Ziębice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: –

Młodzi, zdrowi, ekologiczni

Wojska Polskiego 1B, 57-220 Ziębice, Polska

Więcej