Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odkrywka Pamięci – Przewodnicy - 2017

Realizowany przez:

Fundacja Przemian Społecznych – Zmiana

Cel:

Celem projektu jest zdobycie przez uczestników nowych kompetencji społecznych i komunikacyjnych z których będą korzystać zarówno w obecnym, jak i dorosłym życiu.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 osób w wieku od 13 do 19 lat ze Stronia Śląskiego i Lądka-Zdroju.

Opis projektu:

Osią jest lokalna historia. Młodzież tworzy mapę wspomnień , czyli plan okolicy z zaznaczonymi miejscami, które w pamięci mieszkańców zajmują szczególne miejsce. Dodatkowo młodzi tworzą publikację podsumowującą działania oraz grę terenową. Podstawowym narzędziem do zdobycia informacji są to wywiady biograficzne z mieszkańcami okolicy: zarówno tymi najstarszymi wywodzącymi się z tradycji przesiedleńców oraz tymi pamiętającymi życie społeczno-kulturalne lat 60., 70., 80., 90. i współczesnych. W celu wsparcia młodzieży w nowych obszarach działań oraz kwestiach technicznych przewidywane jest zaangażowanie animatorów poszczególnych zadań (np. przy tworzeniu komiksu, mapy). W trakcie realizacji zadania tworzone są małe zespoły projektowe, które pracują nad osiągnięciem krótkoterminowego celu – np. zaplanowanie wyjazdu, projektu koszulek promujących zadanie, opracowanie planu eventu. Zespoły tworzone są w taki sposób, aby każdy uczestnik projektu, również ten mniej aktywny, miał szanse na działanie. Przewidziany jest też czas na świętowanie, czyli czas rozprężenia, integracji całej grupy oraz trzy wyjazdy o funkcji integracyjno-poznawczej.

Budżet projektu: 50 200 zł

Dotacja: 35 000 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Przemian Społecznych – Zmiana

Miejscowość: Stronie Śląskie

Ulica, nr domu i lokalu: UL. Morawka 36 m. 12

Kod pocztowy i Poczta: 57-550 Stronie Śląskie

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Odkrywka Pamięci – Przewodnicy

Kościuszki 46, 57-550 Stronie Śląskie, Polska

Więcej