Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

poCZYTALNIA - 2017

Realizowany przez:

Fundacja Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno-Turystycznej

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie przez młodzież umiejętności wykorzystywania tego, co może im sprzyjać w ich lokalnym środowisku, a także wzmocnienie ich wiary we własne siły.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 osób w wieku od 15 do 17 lat z terenu gminy i miasta Stoczek Łukowski.

Opis projektu:

Osią projektu jest wydanie przez młodzież własnego czasopisma. Projekt rozpoczyna się od wspólnego 2-dniowego spotkania w Dworze Chotynia. Grupa bierze udział w zajęciach integracyjnych i outdoorowych. Młodzież odwiedza redakcje dwóch wybranych gazet, aby podejrzeć pracę profesjonalnych dziennikarzy. Następnie odbywają się warsztaty dziennikarskie. Powstają kolejne numery miesięcznika. Młodzież wspólnie omawia zebrane materiały, montuje i umieszcza na stronach gazety. Jednocześnie na projektowym funpagu umieszcza zwiastuny artykułów. Organizują m.in. spotkanie świąteczne z Kołem Gospodyń Wiejskich, biwak namiotowy z Kołem Łowieckim, piknik z zabawami plenerowymi na przedszkolaków i wystawę podczas Dożynek Miejsko-Gminnych. Podczas projektu młodzi ludzie oprócz umiejętności tworzenia samej gazety uczą się jednocześnie przedsiębiorczości, mechanizmu pozyskiwania czytelnika, a także sponsora. Efekty pracy są prezentowane podczas uroczystego podsumowania projektu (Gali Dziennikarskiej). W Gali biorą udział rodzice, władze gminy, przedstawiciele instytucji i osoby współpracujące z młodzieżą przy realizacji projektu.

Budżet projektu: 47 350 zł

Dotacja: 37 400 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno-Turystycznej

Miejscowość: Stare Kobiałki

Ulica, nr domu i lokalu: Stare Kobiałki 18

Kod pocztowy i Poczta: 21-450 Stoczek Łukowski

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: http://www.world-s.org

poCZYTALNIA

X248+9G Stare Kobiałki, Polska

Więcej