Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Co nam w duszy gra… - 2017

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Mieszkańców Nietkowa

Cel:

Celem projektu jest podnoszenie kluczowych umiejętności społecznych, w tym współpracy w grupie, nawiązywania relacji z ludźmi.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 osób w wieku od 13 do 16 lat, uczęszczających do szkoły w Nietkowie.

Opis projektu:

Osią projektu jest widowisko teatralno-muzyczne. Prócz tworzenia spektaklu, młodzi filmują również swoje działania, tworzą grafikę komputerową, gotują i degustować swoje kulinarne wariacje. Młodzi tworzą dla siebie miejsce w domu kultury, gdzie toczy się życie projektu- tworzą młodzieżową świetlicę. Sami aranżują pomieszczenie i stworzą w nim klimat do spotkań i działań. Bardzo ważną rolę w realizacji projektu ma zadanie ścieżki historycznej, które umożliwia poznanie historii regionu i swoich korzeni, ale również od początku projektu cementuje grupę i daje im poczucie tożsamości regionalnej, które jednocześnie stanowi realne tło historyczne spektaklu. Młodzież poznając historię pochodzenia swoich rodzin i regionu rozbudza poczucie tożsamości i buduje lokalne więzi. Wytyczona ścieżka historyczna pozostawia trwały ślad projektu i ma dużą wartość edukacyjną. Oprócz działań w grupach zadaniowych młodzi opracują tez inne formy integracji, które wzmacniają więzi i podtrzymują zainteresowanie projektem. Na koniec planowane jest świętowanie projektu.

Budżet projektu: 50 050 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Mieszkańców Nietkowa

Miejscowość: Nietków

Ulica, nr domu i lokalu: ul. T.Kościuszki 87 m. 1

Kod pocztowy i Poczta: 66-016 Nietków

Województwo: lubuskie

Powiat: zielonogórski

Adres strony internetowej: http://www.nietkow.pl

Co nam w duszy gra…

DW279 54, 66-016 Nietków, Polska

Więcej