Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ekologiczna spółdzielnia lipnickiej młodzieży - 2017

Realizowany przez:

Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno -Społeczne w Lipnicy Murowanej

Cel:

Celem projektu jest nawiązanie przez młodzież nowych relacji społecznych, a także umiejętności oceny własnego środowiska oraz zyskiwanie sprzymierzeńców.

Odbiorcy projektu:

Grupa 21 osób w wieku od 13 do 17 lat, uczniów Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej.

Opis projektu:

Osią projektu jest powstanie Ekologicznej spółdzielni lipnickiej młodzieży. Na początku uczestnicy odbywają serię krótkich warsztatów szkoleniowych dotyczących m.in. biznesu czy ekologicznej żywności. Podczas trwania projektu uczą się promować swoją spółdzielnię. Powstaje prowadzony przez nich blog kulinarny. Regularnie prezentują swoje produkty, podejmują współpracą m.in. z przedszkolem, gdzie organizują mini event promocyjny. Finałem projektu jest udział w Święcie Gminy Lipnica Murowana, gdzie prezentują się przed dużą publiką. Młodzi biorą udział w jeszcze dwóch innych mniejszych festynach (w tym w jednym poza gminą). Podczas wszystkich wydarzeń prezentują swoje możliwości, promują swoją markę i pozwalają degustować swoje zdrowe wyroby. Jednocześnie promują wśród osób zainteresowanych zasady zdrowego odżywiania poprzez wygłaszanie mini prelekcje na prowadzonych przez siebie stoiskach. Raz na kwartał młodzi spotykają aby wspólnie świętować to co udało się zrealizować, a na zakończenie projekty odbywa się świętowanie – udają się na dwudniowy wyjazd.

Budżet projektu: 50 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno -Społeczne w Lipnicy Murowanej

Miejscowość: Lipnica Murowana

Ulica, nr domu i lokalu: Lipnica Murowana 83

Kod pocztowy i Poczta: 32-724 Lipnica Murowana

Województwo: małopolskie

Powiat: bocheński

Adres strony internetowej: www.psks.eu

Ekologiczna spółdzielnia lipnickiej młodzieży

Lipnica Murowana 227, 32-724 Lipnica Murowana, Polska

Więcej