Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wehikuł czasu - 2017

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Ziemia Krobska

Cel:

Celem projektu jest zdobycie przez uczestników umiejętności planowania czasu, działań i pracy własnej, a także przełamanie bariery w pozyskiwaniu sprzymierzeńców i partnerów przy jednoczesnym wzmocnieniu umiejętności pracy zespołowej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 młodych osób w wieku od 13 do 18 lat z terenu gminy Krobia.

Opis projektu:

Osią projektu jest czas. Młodzież buduje robota oraz rakietę, którą wystrzeli by móc zobaczyć przyszłość w gwiazdach. Prowadzi ogród, organizuje noce astronomiczne, ale również uczy się wypiekania chleba w zbudowanym przez siebie piecu. Uczestnicy projektu biorą też udział w zajęciach survivalowych, podczas których m.in. sami budują miejsce noclegu. Sami przyrządzają potrawy z tego, co znajdują w lesie lub co wyrasta w ich ogrodzie. Młodzież wykonuje także swoisty wehikuł czasu na bazie pojazdu z demobilu, przy którym rozpoczynają się wszystkie działania i który pozwoli na identyfikowanie się z projektem (postawiony on zostanie w uzgodnionym z władzami gminy miejscu). Organizowane są też warsztaty kulinarne, połączone z nauką j. chińskiego jako języka przyszłości. Zwieńczeniem zajęć jest wieczór chiński, na który młodzież zaprasza swoich bliskich i przyjaciół. Młodzież przygotuje też wystawę, która pokazuje jak dawniej ludzie się komunikowali – w tym celu przez cały okres projektu zbiera eksponaty.

Budżet projektu: 53 282 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Ziemia Krobska

Miejscowość: Krobia

Ulica, nr domu i lokalu: Prof. J. Zwierzyckiego 1

Kod pocztowy i Poczta: 63-840 Krobia

Województwo: wielkopolskie

Powiat: gostyński

Adres strony internetowej: –

Wehikuł czasu

QXMM+99 Krobia, Polska

Więcej