Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

QQM czyli Qlinarna Qltura Młodych - 2017

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Gminne Wspieranie Inicjatyw Społecznych w Główczycach

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności społecznych, w tym umiejętności współpracy w grupie, nauka podejmowania decyzji oraz poznanie mocnych i słabych stron przez młodzież.

Odbiorcy projektu:

Grupa 25 młodych ludzi w wieku od 13 do 19 lat z terenu gminy Główczyce.

Opis projektu:

Osią projektu są kulinaria. Planowane są wywiady z osobami starszymi, które opowiadają o swoich tradycjach kulinarnych, o przepisach, o zwyczajach. Z zebranych materiałów młodzież tworzy filmy prezentowane na kanale youtube. Ponadto uzyskane przepisy są wykonywane podczas warsztatów kucharskich oraz podczas spotkań całej grupy, a także w czasie nagrywania odcinka kulinarnego. Zdobyte przepisy zbierane są do książki kucharskiej, której szatę młodzi opracowują samodzielnie. Oprócz pracy nad przepisami, młodzi opracowują logo grupy, które obok logotypów Programu RS umieszczają na koszulkach i fartuchach kucharskich. Logotypy te są również umieszczane na materiałach promocyjnych, także tych, które są umieszczane w Internecie. Młodzież przewiduje 15 spotkań weekendowych całej grupy. Podczas trwania projektu odbywają się 3 wyprawy edukacyjne, w tym wyprawa w całości zaplanowana przez grupę (ustalenie miejsc, terminów itp.). W ramach projektu organizowanych jest 7 eventów dla społeczności lokalnej, ognisko integracyjne, 4 małe świętowania oraz dwudniowe podsumowanie projektu.

Budżet projektu: 54 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Gminne Wspieranie Inicjatyw Społecznych w Główczycach

Miejscowość: Główczyce

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 8

Kod pocztowy i Poczta: 76-220 Główczyce

Województwo: pomorskie

Powiat: słupski

Adres strony internetowej: –

QQM czyli Qlinarna Qltura Młodych

Kościuszki 7, 76-220 Główczyce, Polska

Więcej