Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kilwaterem Eryka Pomorskiego - 2017

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region

Cel:

Celem projektu jest poznanie przez młodych własnych możliwości, a także nawiązanie przez nich nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Grupa od 20 do 24 osób w wieku od 15 do 16 lat, uczniów Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Opis projektu:

Wszystkie działania projektu skupione są wokół postaci króla Eryka II Pomorskiego. Młodzi biorą udział w poszukiwaniach historycznych celem przygotowania mapy – szlaku życia Eryka. Grupa organizuje konkurs na tekst piosenki morskiej o życiu bohatera projektu, kręci teledysk, tłumaczy tekst szanty na język angielski i kontaktuje się z młodzieżą w Danii i Szwecji. Przygotowuje kronikę projektu w formie prezentacji multimedialnej, którą prezentuje w trakcie finału projektu. Przygotowuje rejs po Bałtyku do miejsc, w których bywał Eryk II. Aby zrealizować cel niezbędny jest czarter jachtu, zakup sprzętu żeglarskiego, prowiantu i paliwa oraz nawiązanie współpracy z instruktorami żeglarstwa. W trakcie rejsu młodzi razem z kapitanem jednostki współtworzą zapisy działań w dzienniku pokładowym Młodzież tworzy logo projektu, które umieszcza na żaglu jachtu szkolnego. Finałem projektu jest zorganizowanie festiwal muzyki szantowej dla społeczności lokalnej i zadeklarowanych uczestników, w trakcie którego prezentowana jest szanta i teledysk o Eryku. Całość działań projektu jest relacjonowana na portalach społecznościowych.

Budżet projektu: 50 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region

Miejscowość: Darłowo

Ulica, nr domu i lokalu: 1-go maja 8/1

Kod pocztowy i Poczta: 76-150 Darłowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: aleksandrowski

Adres strony internetowej: –

Kilwaterem Eryka Pomorskiego

Powstańców Warszawskich 15, 76-150 Darłowo, Polska

Więcej