Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wóz Drzymały jako jeżdżąca lekcja historii - 2017

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Ekologiczne Centrum Promocji Zdrowia, Sportu i Rekreacji Morena

Cel:

Projekt ma na celu zwiększenie u młodych wiary we własne siły i możliwości, co pozwoli im na zaistnienie środowisku lokalnym i nie tylko, a przez to wpłynie na zwiększenie u młodych ludzi poczucia własnej wartości.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 młodych osób w wieku od 16 do 19 lat.

Opis projektu:

Główną osią projektu jest budowa repliki drugiego wozu M. Drzymały, a także gromadzenie materiałów dotyczących bohatera narodowego i stworzenie ruchomej Izby pamięci. Z racji miejsca, w którym realizowany jest projekt, spotyka się on z akceptacją i wielkim zainteresowaniem. Podczas trwania projektu młodzież dzieli się na grupy. Zajmują się budową wozu Drzymały, gromadzeniem materiałów i pamiątek o bohaterze, a także drukowaniem folderów o życiu Drzymały. Młodzi ludzie projektują wóz (muszą dobrać materiał budowlany, stworzyć projekt, odszukać informacje na temat wozu itp.), następnie gromadzą materiały dotyczące Drzymały i tworzą Izbę Tradycji o bohaterze narodowym. Projekt jest to połączenie aktywności fizycznej z wysiłkiem intelektualnym. Wszystko to składa się na wspólne dobro, czyli Wóz Drzymały jako ruchoma lekcja historii. Wóz ma być stałym elementem kultury materialnej w gminie i ma służyć młodzieży, mieszkańcom, a przede wszystkim odwiedzającym to miejsce. Wóz Drzymały będzie wpisany jako atrakcja turystyczna gminy Miasteczko Krajeńskie o znaczeniu historycznym.

Budżet projektu: 50 000 zł

Dotacja: 37 700 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Ekologiczne Centrum Promocji Zdrowia, Sportu i Rekreacji Morena

Miejscowość: Brzostowo

Ulica, nr domu i lokalu: Brzostowo 69

Kod pocztowy i Poczta: 89-350 Brzostowo

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pilski

Adres strony internetowej: http://ckrbrzostowo.pl/

Wóz Drzymały jako jeżdżąca lekcja historii

Brzostowo 13, 89-350, Polska

Więcej