Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bełżyckie osobliwości historii - 2017

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Razem dla Bełżyc

Cel:

Celem projektu jest poznanie przez młodzież ich najbliższego środowiska oraz nabycie przez nich umiejętności planowania i współpracy w grupie, tworzenia harmonogramów i realizowania wyznaczonych celów, a także nawiązywania kontaktów z osobami czy instytucjami.

Odbiorcy projektu:

Grupa 23 osób w wieku od 13 do 19 lat, zamieszkująca gminę Bełżyce.

Opis projektu:

Osią projektu jest identyfikacja wybranych, ważnych historycznie i społecznie wydarzeń, miejsc i osobowości związanych z gminą. W tym celu młodzież zakłada rozpoznanie środowiska – przeprowadzenie wywiadów z osobami znającymi ważne osoby i wydarzenia bądź z osobistych doświadczeń, bądź z przekazów przodków. Młodzież organizuje z nimi spotkania otwarte dla społeczności, opisuje je i wydaje w formie publikacji elektronicznej. Projekt zakłada dotarcie do dokumentów historycznych (mapy, dokumenty archiwalne, zdjęcia), a także zidentyfikowanie miejsc historycznych w terenie (na terenie gminy) i naniesienie ich na mapę. Śladów historii Bełżyc młodzież szuka także w Krakowie. Organizowane są panele dyskusyjne; w ramach projektu młodzież organizuje konkurs na temat ciekawych wydarzeń historycznych z miejscowości. Podczas trwania projektu młodzież organizuje także biwak, dyskotekę, wyjazd do parku linowego i kina. Realizując projekt podejmują współpracę z lokalnymi organizacjami, instytucjami i pasjonatami historii, a także z radnymi, sołtysami, nauczycielami, lokalnymi liderami, z samorządem czy stowarzyszeniami wiejskimi.

Budżet projektu: 50 700 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Razem dla Bełżyc

Miejscowość: Bełżyce

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Fabryczna 2B

Kod pocztowy i Poczta: 24-200 Bełżyce

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: http://www.facebook.com/razemdlabelzyc/

Bełżyckie osobliwości historii

Fabryczna 1, 24-200 Bełżyce, Polska

Więcej