Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Stacja Bardo na filmowym szlaku, czyli w poszukiwaniu Marcowych Migdałów - 2017

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Bardo. Kultura

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie wiary we własne możliwości oraz poczucia sprawczości uczestników poprzez ukazanie miejscowości jako niepowtarzalnej scenerii filmu Marcowe migdały.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 osób w wieku od 13 do 18 lat, zamieszkująca gminę Bardo.

Opis projektu:

Osią projektu są działania związane z produkcją filmu dokumentalnego – z elementami etiud aktorskich – ukazującego niepowtarzalność Barda jako scenerii filmu „Marcowe migdały” Radosława Piwowarskiego. W ramach projektu powstają: folder promocyjny, tablice pamiątkowe nawiązujące do filmu oraz dwie imprezy, stanowiące jednocześnie świętowanie projektu, w tym Wielki Finał z premierą realizowanego w czasie projektu dokumentu. W wydarzeniu uczestniczą twórcy Marcowych Migdałów w roli gości głównych oraz szereg osób z lokalnego i ponadlokalnego środowiska. Młodzież w ramach projektu odwiedza reżysera i stara się ukazać jego fascynację Bardem, a ponadto zdobywa wiedzę z zakresu produkcji filmu. Zwiedzając dwie wytwórnie filmowe i inne miejsca kręcenia filmu i pogłębia wiedzę potrzebną do realizacji własnego filmu. Bierze udział w warsztatach, wyposażające uczestników w potrzebne umiejętności, szczególnie z zakresu technik filmowych oraz komputerowych, niezbędnych do opracowania, poza filmem, folderu oraz gadżetów promocyjnych. W czasie Nocnych Warsztatów Filmowych odbywają się warsztaty samokształceniowe. Zaplanowanymi kanałami promocji projektu są fanpage i videoblog oraz współpraca z lokalnymi i ponadlokalnymi mediami (m.in. Telewizją Wrocław).

Budżet projektu: 58 800 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2017

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Bardo. Kultura

Miejscowość: Bardo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kolejowa 12

Kod pocztowy i Poczta: 57-256 Bardo

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: https://www.facebook.com/BardoKultura/

Stacja Bardo na filmowym szlaku, czyli w poszukiwaniu Marcowych Migdałów

DK8 15, 57-256 Bardo, Polska

Więcej