Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odlotowo, ale zdrowo - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Miłośników Miejscowości Radacz w Radaczu

Cel:

Wyrównanie szans na dobry start w dorosłe życie 25 osób w wieku od 13 do 19 lat z Radacza i Juchowa poprzez wyposażenie ich w umiejętności określania zasobów własnych i otoczenia, samodzielnego i aktywnego planowania własnej przyszłości, pozyskiwania wsparcia społecznego oraz zwiększenie
wiary we własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

25 osób w wieku 13-19 lat. Młodzież z Radacza i Juchowa – dwóch popegeerowskich wsi, uczęszczająca do Publicznego Gimnazjum w Silnowie
(13-16 lat) lub dojeżdżająca do szkół srednich w Szczecinku (16-19 lat). Rekrutacja zostanie przeprowadozna na spotkaniu informacyjnym.

Opis projektu:

Zaplanowane w projekcie działania skupione są wokół kształtowania u młodych ludzi postaw prozdrowotnych, mających wpływ na ich przyszłe zdrowie, styl życia i kondycję fizyczną. Działania to w większości zajęcia praktyczne, bezpośrednio aktywizujące i angażujące uczestników projektu. W ramach projektu odbędą się: warsztaty fotograficzne, warsztaty ekologiczno-przyrodnicze, warsztaty uprawy i produkcji ekologicznej żywności, warsztay kulinarne 'Zdrowe gotowanie’, warsztaty udzielania pierwszej pomocy, zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego. Projekt zwieńczy festyn rekreacyjno-sportowy, na którym zostanie pokazana wystawa prac fotografii prezentująca dorobek uczestników projektu, odbędzie się prezentacja folderu 'Przyroda Gminy Borne Sulinowo’ i degustacja ekologicznej żywności.

Budżet projektu: 54 373 zł

Dotacja: 40 600 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Miłośników Miejscowości Radacz w Radaczu

Miejscowość: Radacz

Ulica, nr domu i lokalu: Radacz 12b/12

Kod pocztowy i Poczta: 78-446 Silnowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: szczecinecki

Adres strony internetowej: –

Odlotowo, ale zdrowo

Radacz 15, 78-446, Polska

Więcej