Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Lokalne Forum Programu Równać Szanse – Młodzież w małym mieście: szanse i wyzwania II - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Nasze Rio

Cel:

Głównym celem jest prezentacja opracowanej diagnozy, debata oraz powołanie zespołu, który opracuje strategię zintegrowanych działań dla młodych. Ponadto celem jest zmiana postaw decydentów i uwzględnienie młodzieży w politykach lokalnych.

Odbiorcy projektu:

W Forum uczestniczą organizacje, szkoły (dyrekcja, nauczyciele, pedagodzy, opiekunowie samorządów), przedstawiciele władz, radnych miejskich i powiatowych, miejski ośrodek pomocy społecznej, ośrodek kultury, przedstawicieli parafii. Dodatkowo zostają wyszukane osoby, które nie są związane z żadną instytucją, a które są ważne dla młodych – takie, które chętnie z nimi pracują i dostrzegają potrzebę tworzenia spójnej polityki dotyczącej spraw młodzieży, w tym również uczestnicy pierwszego forum.

Opis projektu:

W ramach projektu zostanie przeprowadzona diagnoza – zidentyfikowanie potrzeb, postaw, opinii młodych ludzi nt ich środowiska lokalnego- jeden spójny dokument, wypracowany w zespole ludzi z różnych środowisk i instytucji (co go uwiarygodni i ułatwi oddziaływanie). Wyniki diagnozy zostaną opublikowane, dzięki czemu osoby pracujące z młodzieżą zostaną uwrazliwione na tematy zw. z młodzieżą, a to może pozwolić odwrócić tendencję myślenia o Złotoryi i zarządzania miastem tak jakby społeczność składała się wyłącznie z seniorów, przełamać stereotypy. Wyniki zostaną zaprezentowane w formie wydawnictwa drukowanego i dostępnego jako pdf. oraz filmu infograficznego/animacji – jako „wyciagu” najważniejszych informacji, wskazań który zachęci do zapoznania się z całą diagnozą, a także poprzez atrakcyjną formę będzie miał zdecydowanie większy zasięg i możliwość oddziaływania na zmianę postaw/opinii.

Budżet projektu: 13 810 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Fora Lokalne II

Stowarzyszenie Nasze Rio

Miejscowość: Złotoryja

Ulica, nr domu i lokalu: Hoża 4

Kod pocztowy i Poczta: 59-500 Złotoryja

Województwo: dolnośląskie

Powiat: złotoryjski

Adres strony internetowej: http://naszerio.pl

Lokalne Forum Programu Równać Szanse – Młodzież w małym mieście: szanse i wyzwania II

Hoża 4, 59-500 Złotoryja, Polska

Więcej