Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowe Biuro Turystyczne Awangarda Rzeczywista - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych Wektor w Koluszkach

Cel:

Zwiększenie umiejętności samodzielnego planowania, realizacji własnych przedsiewzięć i prezentowania ich na forum w grupie 30 gimnazjalistów w wieku 14 -15 lat z Gminy Koluszki w czasie od 1 czerwca 2009 do 30 listopada 2010 roku. Cel będzie realizowany poprzez odkrywanie miejsc bliskich, a nieznanych i prezentowanie ich w środowisku lokalnym w ramach oferty Młodzieżowego Biura Turystycznego Awangarda Rzeczywista.

Odbiorcy projektu:

30 osób w wieku 14-15 lat. Grupa projektowa to gimnazjaliści z terenu Koluszek i sąsiednich miejscowości, którzy nie wykazywali dotychczas
aktywności w środowisku. Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona przez plakat – ogłoszenie o celu programu oraz rekrutacji 14 i 15-latków. W ten sam sposób wybrani zostali uczniowie zaangażowani w prace zespołu projektowego przygotowujacego wniosek, zainteresowani udziałem w projekcie.

Opis projektu:

W ramach MBT uczestnicy projektu wcielają sie w młodzieżowych przewodników. Najpierw
uczestniczą w zajeciach, na których nabywają potrzebnych umiejętności, a nastepnie wykorzystują je w praktyce. Młodzież odkrywa bliskie, ale nieznane jej miejsca atrakcyjne turystycznie, po czym dzieli się odkryciami ze środowiskiem. Uczy się przy tym planowania i organizacji działań, które tworzą ofertę biura. Opracowuje mini-szlaki turystyczne, po których oprowadza zainteresowanych. Będą przygotowane szlaki: Awangardzista z Koluszek- szlakiem Wł.Strzeminskiego, Krajobraz po bitwie – operacja łódzka 1914, Historia Koluszek bliska i daleka. Szukając walorów turystycznych okolicy i prezentując je środowisku, młodzież będzie uczestniczyć w wyjazdach edukacyjnych 'Skarby ziemi łódzkiej’, w plenerach i poplenerowych wystawach prac malarskich i fotograficznych, zorganizuje pokaz własnych etiud filmowych, Festiwal Piosenki Turystycznej, opracuje grę terenową 'Skarb Kolucha’ oraz stworzy multimedialną kronikę projektu.

Budżet projektu: 63000 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych Wektor w Koluszkach

Miejscowość: Koluszki

Ulica, nr domu i lokalu: Zagajnikowa 12/1

Kod pocztowy i Poczta: 95-040 Koluszki

Województwo: łódzkie

Powiat: łódzki wschodni

Adres strony internetowej: –

Młodzieżowe Biuro Turystyczne Awangarda Rzeczywista

Zagajnikowa 10, 95-040 Koluszki, Polska

Więcej