Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Stacja Turystyczna Kamień – projekt modelowy - 2016

Realizowany przez:

Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne w Kamieniu Krajeńskim

Cel:

Celem projektu jest napisanie i wydanie książki o metodzie pracy z młodzieżą na podstawie realizacji projektu Stacja Turystyczna Kamień.

Odbiorcy projektu:

Zespół redakcyjny złożony z uczestników projeku i członków Stowarzyszenia

Opis projektu:

Projekt opiera się na stwierdzeniu, że każde miejsce ma swoje ciekawe okolice, które warto pokazać innym. Prezentowane są wypracowane w ramach wcześniej zrealizowanego projektu narzędzia i sposoby ich wykorzystania. Sensem projektu jest wykorzystanie istniejącego zasobu ludzkiego w lokalnym środowisku w celu stworzenia dla młodzieży przestrzeni, w której może się ona rozwijać. Powstała publikacja wyjaśni w jaki sposób potencjał drzemiący w młodych ludziach wykorzystać w projekcie i w jaki sposób zrealizować projekt, by był skuteczny, interesujący i rozwijający kluczowe umiejętności jego realizatorów. Działanie projektowe promowane są na terenie 4 powiatów (sępoleńskim, chojnickim, tucholskim i człuchowskim). Projekt obejmuje swoim zasięgiem dwa województwa (kujawsko-pomorskie i pomorskie). Promocja rozpoczyna się poprzez zaproszenie gości z sąsiednich gmin na realizację dwóch gier miejskich, questu i pokazanie im przygotowanej i opracowanej ścieżki historycznej. Następnie organizowane zostaną dwa rajdy rowerowe po trasach rowerowych opracowanych przez realizatorów projektu, które swoim zasięgiem obejmują również sąsiadujące cztery powiaty.

Budżet projektu: 32 683 zł

Dotacja: 15 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Projekty Modelowe

Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne w Kamieniu Krajeńskim

Miejscowość: Kamień Krajeński

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Sępoleńska 4

Kod pocztowy i Poczta: 89-430 Kamień Krajeński

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: sępoleński

Adres strony internetowej: –

Stacja Turystyczna Kamień – projekt modelowy

DK25 2, 89-430 Kamień Krajeński, Polska

Więcej