Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tajemnice Puszczy Bydgoskiej - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego, Solec Kujawski

Cel:

Rozwinięcie umiejętności samodzielnego i aktywnego planowania własnej przyszłosci w grupie młodzieży w wieku 13-16 lat z Solca Kujawskiego, w okresie od 1 czerwca 2009 roku do 31 listopada 2010 roku metodą m.in. heurystyczną poprzez udział w określaniu obszarów do penetracji, celów oraz harmonogramu prac i ewaluacji, w pracach poznawczych i popularuzujacych efekty projektu oraz w rozliczeniu projektu.

Odbiorcy projektu:

28 osób w wieku 13-14 lat. Uczniowie pierwszych klas z dwóch gimnazjów
działających na terenie miasta i gminy Solec Kujawski, zainteresowani
poznaniem tajemnic otaczającej Solec Kujawski Puszczy Bydgoskiej. Wybór uczestników projektu został dokonany wśród chętnych według kryterium przedstawienia najciekawszych pomysłów poznawania Puszczy Bydgoskiej. Wszyscy uczestnicy projektu mieszkają w Solcu Kujawskim.

Opis projektu:

Osią projektu są lasy Puszczy Bydgoskiej. W ramach projektu zamierzamy penetrować Puszczę w
promieniu 25-30 km od Solca Kujawskiego w okresie od czerwca 2009 do października 2010 roku. Wyprawy (w kilkuosobowych grupach) skoncentrowane będą na poszukiwaniach, rozpoznawaniu, identyfikowaniu i obserwacji w różnych porach roku: drzew i krzewów, zwierząt leśnych, ptaków oraz roślin chronionych. Zwięrzeta będą zimą dokarmiane. Młodzież zlokalizuje też w lesie stare cmentarze i dotrze do ich historii. W celach poznawczych i porównawczych młodzież odbędzie wycieczkę do kompleksu leśnego i wodnego: Puszczy Białowieskiej i Doliny Biebrzy oraz do RCEE w Przysieku, gdzie pozna ścieżki dydaktyczne. Młodzież pod nadzorem opieukunów opracuje album i folder, które następnie zostaną wydane. Projekt zakończy sympozjum, które ma zainspirować młodzież do dalszych poszukiwań.

Budżet projektu: 49 511 zł

Dotacja: 36 600 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego, Solec Kujawski

Miejscowość: Solec Kujawski

Ulica, nr domu i lokalu: 23 stycznia 7

Kod pocztowy i Poczta: 86-050 Solec Kujawski

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: bydgoski

Adres strony internetowej: http://srsk.lua.pl

Tajemnice Puszczy Bydgoskiej

23 Stycznia 22, 86-050 Solec Kujawski, Polska

Więcej