Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Doświadczalnik - 2016

Realizowany przez:

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

Cel:

Celem projektu jest pobudzanie młodzieży do aktywnego współdziałania w grupie, rozwój umiejętności korzystania z zasobów środowiska oraz umiejętności poszukiwania partnerów w celu organizacji wspólnych przedsięwzięć.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 młodych osób w wieku od 13 do 19 lat z Pińczowa i okolic.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież odkrywa fascynujący świat nauki poprzez eksperymenty. Zajęcia dostępne w ramach projektu dla młodych podzielone są na bloki: chemia, fizyka, projektowanie i druk 3D. Dodatkowo odbywają się również zajęcia astro-manii, czyli nocne obserwacje nieba w pińczowskim obserwatorium astronomicznym. Młodzi organizują też wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Zakończeniem projektu jest organizacja I Pikniku Naukowego jako wydarzenia, które może stać się platformą do nawiązania współpracy z ośrodkami naukowymi z większych miast. Piknik pobudza młodych ludzi do rozszerzania swoich horyzontów naukowych i „bawienia się” nauką. Organizacja Pikniku Naukowego pozwala na nabycie przez młodzież wszechstronnych umiejętności społecznych.

Budżet projektu:

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

Miejscowość: Pińczów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Piłsudskiego 2 a

Kod pocztowy i Poczta: 28-400 Pińczów

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: pińczowski

Adres strony internetowej: www.psck.pl

Doświadczalnik

Marszałka Józefa Piłsudskiego 2, 28-400 Pińczów, Polska

Więcej