Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kręcimy, ale filmy! - 2016

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności nawiązywania nowych kontaktów, pracy zespołowej i skutecznego planowania, zwiększenie wiary we własne siły, a także poznanie słabych i mocnych stron przez młodzież.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna ucząca się w szkołach w Pilchowicach i Żernicy.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest promocja historii Gminy Pilchowice przy wykorzystaniu sztuki filmowej. Podczas projektu młodzież w grupach filmuje osiem odcinków serii TAKA HISTORIA. Każdy odcinek trwa około ośmiu minut i jest spotkaniem z miejscowymi regionalistami, którzy prezentują zapomnianą historię tej ziemi, smaganej wojnami, powstaniami śląskimi, okupacją i wywózkami do ZSRR. Nagrane filmy umieszczane są w Internecie (kanał youtube GOK Pilchowice) i na stronie internetowej Urzędu Gminy i GOKu. W ramach projektu młodzież uczestniczy w warsztatach z profesjonalistami – odbywają się spotkania z dźwiękowcem, kamerzystą i dziennikarzem. Podsumowanie projektu ma miejsce się podczas Letniego Kina Plenerowego Pod Gwiazdami.

Budżet projektu: 8 750 zł

Dotacja: 6 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach

Miejscowość: Wilcza

Ulica, nr domu i lokalu: Karola Miarki 123

Kod pocztowy i Poczta: 44-189 Wilcza

Województwo: śląskie

Powiat: gliwicki

Adres strony internetowej: www.gok.pilchowice.pl

Kręcimy, ale filmy!

Karola Miarki 115, 44-189 Wilcza, Polska

Więcej