Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasza gmina w obiektywie - 2008

Realizowany przez:

Koło Gospodyń Wiejskich w Kopalni

Cel:

Poszukiwanie sposobów rozwoju kreatywności oraz własnego stylu, rozwijanie zainteresowań i pasji, stworzenie możliwości rozwoju, kształcenia i edukacji oraz przygotowanie do dalszej nauki oraz działalności w dziedzinie fotografii i filmowania. Wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży z terenu Gminy Konopisk oraz stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu przez osoby dorosłe i młodzież.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami będzie młodzież w wieku 13-19 lat zamieszkała na terenie Gminy Konopiska, w szczególności w miejscowości Kopalnia, Konopiska, Aleksandria. Rekrutacja polegać będzie na wypełnieniu przygotowanego wcześniej formularza rekrutacyjnego (formularz dostępny będzie w szkołach, urzędzie gminy, okolicznych sklepach, aptekach). Na zajęcia młodzież dowożona będzie autobusem szkolnym (gimbusem).

Opis projektu:

Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży z terenu Gminy Konopiska, rozwijanie ich zainteresowań i pasji oraz stworzenie im alternatywnego do domu i podwórka sposobu spędzania wolnego czasu. W zajęciach udział weźmie młodzież w wieku 13-19 lat z terenu całej gminy. W ramach projektu zostanie zorganizowany kurs fotografii i video-filmowania, plenery, wystawa poplenerowa, zostaną opracowane i przygotowane broszury i ulotki, przygotowany video-reportaż oraz prezentacje mulimedialne poświęcone projektowi. Zajęcia prowadzone będą przez zatrudnionego instruktora fotografii, natomiast w prowadzeniu pozostałych zajęć pomocą służyć będzie informatyk zatrudniony w Urzędzie Gminy Konopiska, opiekun świetlicy i pracownicy Gminnego Centrum Informacji w Konopiskach z/s w Kopalni. Zajęcia odbywać się będą w GCI w Konopiskach z/s w Kopalni.

Budżet projektu: 8 894 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Koło Gospodyń Wiejskich w Kopalni

Miejscowość: Kopalnia

Ulica, nr domu i lokalu: Klonowa 1

Kod pocztowy i Poczta: 42-274 Konopiska

Województwo: śląskie

Powiat: częstochowski

Adres strony internetowej: –

Nasza gmina w obiektywie

Sadowa 1, 42-274 Konopiska, Polska

Więcej