Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

My wśród innych - 2016

Realizowany przez:

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie

Cel:

Zwiększenie umiejętności pracy w zespole, nabycie umiejętności właściwej oceny środowiska, próba obalenia stereotypów dotyczących innych narodowości oraz wypracowanie poczucia akceptacji i tolerancji.

Odbiorcy projektu:

Grupa 18 młodych osób w wieku 14-15 lat z gminy Sztabin.

Opis projektu:

Młodzież organizuje spotkania z psychologiem, prokuratorem IPN-u, pracownikiem IPN-u Białystok, historykiem, reżyserem TVP Białystok, Katrin Stoll. Przeprowadza wywiady z Sybirakami. Młodzież w celu pogłębienia wiedzy i nakręcenia filmu dokumentalnego odwiedzi obóz zagłady w Treblince oraz odbędzie dwudniową wycieczkę edukacyjną (Szczecinek, Borne- Sulinowo) w celu poznania kultury Romów i obejrzenia pamiątek dokumentujących niemiecką i radziecką historię miast. Kulturę rosyjską, białoruską i tatarską młodzież pozna odwiedzając m.in. Szkołę Pisania Ikon w Bielsku Podlaskim czy Muzeum Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Uczestnicząc w warsztatach teatralnych młodzież przygotuje spektakl kabaretowy o Podlasiu, który zaprezentują w świetlicy integracyjnej Romów w Szczecinku. Na koniec projektu młodzież organizuje happening.

Budżet projektu: 12 963 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie

Miejscowość: Sztabin

Ulica, nr domu i lokalu: Karola Brzostowskiego 8

Kod pocztowy i Poczta: 16-310 Sztabin

Województwo: podlaskie

Powiat: augustowski

Adres strony internetowej: gbp-sztabin.internetdsl.pl/

My wśród innych

Plac Karola Brzostowskiego 1, 16-310 Sztabin, Polska

Więcej