Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi – przyszli producenci i konsumenci - 2008

Realizowany przez:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Białej

Cel:

Kształtowanie aktywnej postawy u uczniów, danie im szansy realizacji własnych pomysłów, zaangażowanie się na rzecz środowiska lokalnego, wpływania na własną edukację, rozwijania umiejętności współdziałania, osiągania kompromisów, dyskusji i przygotowania do wyboru przyszłego zawodu. Uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez wyjście poza mury szkoły i uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez profesjonalistów-praktyków.

Odbiorcy projektu:

Przede wszyskim uczniowie klas III – jako swoiste uzupełnienie zajęć preorientacji zawodowej. Informacja o projekcie zostanie umieszczona na gazetce w Ośrodku Kultury i w PG Biała oraz przekazana przez nauczycieli wychowawców. Nabór uczniów jest otwarty, pierwszeństwo udziału w projekcie mają uczniowie pochodzący z terenów wiejskich. Uczniowie dojeżdżają do domu autobusem (posiadają bilety miesięczne).

Opis projektu:

Projekt jest przeznaczony dla uczniów gimnazjum, którzy będą mogli rozwinąć swoje umiejętności społeczne i interpersonalne; poznać lepiej środowisko lokalne, w którym żyją; wpłynąć poprzez swoje działania na funkcjonowanie środowiska lokalnego; zapoznać się z działalnością zakładu pracy „Ustronianka” na różnych jego poziomach; aktywnie uczestniczyć w pracach zakładu; prowadzić działania marketingowe; tworzyć reklamę produktu; współpracować z osobami dorosłymi i skorzystać z ich doświadczeń; sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe. Zajęcia będą dostosowane odpowiednio do wieku, aby rozbudzać ciekawość i kreatywność uczniów. Ważnym celem zajęć będzie to, żeby odczuwali dużą satysfakcję z udziału w zajęciach.

Budżet projektu: 11 280 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Białej

Miejscowość: Biała

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Prudnicka 35

Kod pocztowy i Poczta: 48-210 Biała

Województwo: opolskie

Powiat: prudnicki

Adres strony internetowej: –

Młodzi – przyszli producenci i konsumenci

Prudnicka 18, 48-210 Biała, Polska

Więcej