Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasza Ziemia Staporkowska wczoraj i dziś - 2007

Realizowany przez:

Zespół Szkół Publicznych, Publiczne Gimnazjum w Stąporkowie

Cel:

Poszerzenie wiedzy o historii i walorach przyrodniczych gminy Stąporków, podnoszenie umiejętności społecznych młodzieży szkolnej, promowanie naszej Małej Ojczyzny

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-16 lat ze Stąporkowa i okolicznych wsi. Do udziału w projekcie zostanie zachęcona informacją w formie plakatu na tablicy ogłoszeń w szkole. Młodzież dojeżdżać będzie we własnym zakresie lub z pomocą rodziców.

Opis projektu:

Projekt jest odpowiedzią na inicjatywę aktywnej grupy stąporkowskich gimnazjalistów 'Sami Swoi’, którzy pragną poszerzyć wiedzę na temat historii oraz walorów przyrodniczo-turystycznych swojej Małej Ojczyzny. Zakładane są działania na kilku płaszczyznach: w ramach podprojektu 'Kamienie wołać będą’ sporządzany zostanie spis, inwentaryzacja oraz publikacja albumu Miejsc Pamięci Narodowej na Ziemi Stąporkowskiej, w ramach podprojektu 'Stąporkowskie, jakie cudne’ wykonany zostanie prospekt z zaznaczonymi rezerwatami, bazą noclegową, gospodarstwami agroturystycznymi, miejscowościami letniskowymi naszej gminy oraz w ramach podprojektu 'Cudze chwalicie, swego nie znacie’ nakręcony zostanie film reklamujący walory historyczno-przyrodnicze gminy Stąporków; zorganizowany konkurs dla szkół podstawowych 'Nasza gmina’; raport z projektu wraz ze zdjęciami obrazującymi kolejne przedsięwzięcia, zamieszczony zostanie na stronie internetowej naszej szkoły, Urzędu Miejskiego oraz gazetce szkolnej. Spotkania grup odbywają się cyklicznie raz w tygodniu, w godzinach pozalekcyjnych. Projekt przeprowadzany jest przez młodzież szkolną, liderów wolontariuszy z udziałem przedstawicieli władz, organizacji pozarządowych i liderów społeczności lokalnej, jest doskonałą inwestycją edukacyjną, która aktywizuje mieszkańców Stąporkowa i okolic do zainteresowania się walorami historyczno-przyrodniczymi gminy.

Budżet projektu: 11 200,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Publicznych, Publiczne Gimnazjum w Stąporkowie

Miejscowość: Stąporków

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Piłsudskiego 114

Kod pocztowy i Poczta: 26-220 Stąporków

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: konecki

Adres strony internetowej: –

Nasza Ziemia Staporkowska wczoraj i dziś

Józefa Piłsudskiego 99, 26-220 Stąporków, Polska

Więcej