Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowa manufaktura mebli kartonowych - 2016

Realizowany przez:

Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego Van Pur

Cel:

Poznanie przez młodzież swoich mocnych i słabych stron oraz zwiększenie ich umiejętności pracy w grupie poprzez tworzenie wyrobów tekturowych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 14 młodych osób w wieku od 16 do 18 lat z terenu gminy Rakszawa.

Opis projektu:

Młodzież samodzielnie projektuje, a następnie wykonuje wyroby tekturowe. Wykorzystuje proste i łatwe w użyciu narzędzia i materiały, a głównym surowcem jest pięciowarstwowa tektura falista. Manufaktura przypomina rzeczywistą firmę, uwzględniającą wszystkie kluczowe elementy prawdziwego przedsiębiorstwa. Podczas trwania projektu młodzież odwiedza także istniejące już firmy, a na Festiwalu trzech cywilizacji zostaną wykorzystane częściowo zbudowane przez młodzież produkty. W ramach projektu powstają też elementy większej architektury – powstaje jaskinia, labirynt, egipska komnata grobowa. Stworzone zostaną także elementy w pełni użytkowe, tj. krzesła, szafki, lampy, fotele itp.). Ponadto młodzież prezentuje się na Pikniku Naukowym w Rzeszowie i organizuje jeden wyjazd do muzeum.

Budżet projektu: 16 100 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego Van Pur

Miejscowość: Rakszawa

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Środkowa 340

Kod pocztowy i Poczta: 37-111 Rakszawa

Województwo: podkarpackie

Powiat: łańcucki

Adres strony internetowej: brak

Młodzieżowa manufaktura mebli kartonowych

Rakszawa 431, 37-111, Polska

Więcej