Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Paczkowskie pejzaże - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kultury Osób Niepełnosprawnych Więź w Paczkowie

Cel:

Pobudzanie aktywności społecznej poprzez wspólne działanie w środowisku.

Odbiorcy projektu:

Wiek uczestników – uczniów: 13- 19 lat. Rekrutacja poprzez nauczycieli gimnazjum i liceum. Miejsce zamieszkania: miasto i gmina Paczków. Dojazd uczestników organizowany przez sponsorów.

Opis projektu:

Celem projektu jest utworzenie dwóch pracowni. Pracownie diagnostyczna – współdziałanie młodzieży w rozpoznawaniu potrzeb rówieśników, w tym niepełnosprawnych „Moja przyszłość w Naszym mieście”. Współpraca z samorządem gminy, tworzenie narzędzi pomiaru i prowadzenie badań, opracowanie wyników i wnioskowanie oraz informowanie o wynikach; pracownia artystyczna – tworzenie prawidłowych relacji z rówieśnikami, w tym z osobami niepełnosprawnymi, podczas wspólnych działań: tworzenie kompozycji „Paczków w kolorach tęczy”, odbiór i kreowanie literatury „Paczków w poezji i w muzyce”, przygotowanie autorskiej wystawy forograficznej „Paczków w szkiełka oku”. Poprzez współpracę ze szkołami gimnazjalnymi w gminie, Domem Plastyka w Paczkowie i z Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie. Prezentacje wyników: gazetka, internet, wystawa prac, pokaz, album, raport. Efektami projektu będzie wzmocnienie umiejętności planowania działań, komunikowania się ze środowiskiem oraz władzami lokalnymi, zbierania informacji, wnioskowania, prezentacji wyników, współpracy z rówieśnikami o ograniczonych możliwościach psycho-ruchowych. Dotacja jest przeznaczona na: zakup sprzętu, honoraria, materiały, dojazdy na szkolenia, wydania albumowe.

Budżet projektu: 13 320 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kultury Osób Niepełnosprawnych Więź w Paczkowie

Miejscowość: Paczków

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Wojska Polskiego 24 a

Kod pocztowy i Poczta: 48-370 Paczków

Województwo: opolskie

Powiat: nyski

Adres strony internetowej: –

Paczkowskie pejzaże

Wojska Polskiego 33, 48-370 Paczków, Polska

Więcej