Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Moje miejsce – historia mówiona. - 2016

Realizowany przez:

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej

Cel:

Celem projektu jest pogłębienie wiedzy o środowisku lokalnym, jego zasobach oraz nawiązanie przez młodzież nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15- 20 młodych osób w wieku 14-18 lat z Przasnysza i okolic.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest historia mówiona. Odbywają się warsztaty z przeprowadzania i opracowania wywiadów terenowych oraz wizyta studyjna do ośrodka realizującego projekty z zakresu historii mówionej. Mlodziez zapoznaje się z tradycjami i historią Przasnysza i okolic, a także odbywa wycieczki krajoznawcze po Przasnyszu i powiecie przasnyskim. Młodzież tworzy kwestionariusz. Odbywają się kwerendy przeprowadzone przez młodzież w bibliotekach, muzeach, archiwach, oraz wywiady terenowe przeprowadzone z mieszkańcami, które zarchiwizowane zostaną w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Młodzież opracowuje uzyskae materiały, przygotowuje prezentację oraz okolicznościową publikację. Finałem projektu są prezentacje młodzieży na temat odwiedzonych miejsc oraz promocja wydawnictwa.

Budżet projektu: 10 050 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej

Miejscowość: Przasnysz

Ulica, nr domu i lokalu: Joselewicza 10

Kod pocztowy i Poczta: 06-300 Przasnysz

Województwo: mazowieckie

Powiat: przasnyski

Adres strony internetowej: www.tpzp.xip.pl/

Moje miejsce – historia mówiona.

Berka Joselewicza 6, 06-300 Przasnysz, Polska

Więcej