Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bądź bezpieczny dniem i nocą strażak przyjdzie ci z pomocą - 2016

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Drzewieckiej

Cel:

Projekt ma na celu nabycie i rozwój umiejętności interpersonalnych wśród młodzieży, a także zwiększenie pewności siebie młodych osób i poprawę ich zdolności nawiązywania kontaktów.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 młodych osób w wieku od 13 do 19 lat z gminy Lipce Reymontowskie.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież przygotowuje się do radzenia sobie w sytuacjach stresowych wynikających z uczestniczenia lub bycia świadkiem wypadku lub akcji ratowniczo – gaśniczych w sekcji OSP. Szkolenia obejmują część teoretyczną oraz praktyczną: młodzież dzieli się na dwie grupy, a każda grupa odbywa dziesięć spotkań. Młodzież pokazuje jak udzielać pierwszą pomoc w szkółce piłkarskiej i w szkołach na terenie gminy Lipce Reymontowskie. Zakłada także fanpejdża. Podsumowanie projektu odbywa się podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych. Młodzież przeprowadza tam pokaz nabytych umiejętności i uczy przybyłych gości udzielania pierwszej pomocy. Odbywa się wycieczka do muzeum OSP w Niepokalanowie.

Budżet projektu: 10 100 zł

Dotacja: 8 400 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Drzewieckiej

Miejscowość: Wola Drzewiecka

Ulica, nr domu i lokalu: Wola Drzewiecka 138

Kod pocztowy i Poczta: 96-127 Wola Drzewiecka

Województwo: łódzkie

Powiat: skierniewicki

Adres strony internetowej: brak

Bądź bezpieczny dniem i nocą strażak przyjdzie ci z pomocą

Wola Drzewiecka 92, 96-127, Polska

Więcej