Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

WOK – Widzę Oczami Kultury - 2015

Realizowany przez:

Bychawskie Centrum Kultury

Cel:

Celem projektu jest podniesienie umiejętności społecznych wśród młodzieży chcącej działać na rzecz społeczności lokalnej, a także zaszczepienie w uczestnikach nowych pasji, które pozwolą im się rozwijać i aktywnie spędzać czas.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 młodych ludzi w wieku 13-19 lat z gminy Bychawa.

Opis projektu:

Projekt zakłada przeprowadzane wśród młodzieży nietypowych lekcji WOKu, które sprawią, że młodzież zainteresuje się kulturą i zacznie działać na rzecz społeczności lokalnej, a także odnajdzie nowe pasje i zintegruje się z innymi ludźmi. W ramach projektu przeprowadzane są warsztaty z dziedzin takich jak: fotografia, film, teatr, taniec. Z każdego warsztatu powstaje coś, co młodzież zaprezentuje na finale (wystawa, film, etiuda taneczna, scenka teatralna). Forma finału nie jest znana – uczestnicy projektu sami zostają jego organizatorami, wspólnie ustalają jak będzie wyglądał i gdzie się odbędzie. Dzięki temu uczą się jak wygląda „od kuchni” organizacja wydarzeń. Odbędzie się też wyjazd do Teatru Muzycznego „ROMA”, gdzie młodzież zobaczy jak wygląda profesjonalny spektakl, zainspiruje się tańcem oraz teatrem. Warsztaty taneczne oraz teatralne przeprowadzane są przez wolontariuszy z Fundacji Rozwoju Wolontariatu, natomiast pozostałe – przez profesjonalnych instruktorów.

Budżet projektu: 4 010 zł

Dotacja: 3 700 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Konkurs dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse – Alumni

Bychawskie Centrum Kultury

Miejscowość: Bychawa

Ulica, nr domu i lokalu: Piłsudskiego 34

Kod pocztowy i Poczta: 23-100 Bychawa

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: http://ebck.pl

WOK – Widzę Oczami Kultury

Dąbrowskiej 9, 23-100 Bychawa, Polska

Więcej