Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kodowelove - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

Cel:

Celem projektu jest poprawa umiejętności pracy w grupie, budowanie współpracy między rówieśnikami, a także realizacja zamierzeń oraz prezentacja własnej pracy przed mieszkańcami.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodych ludzi w wieku 13-19 lat ze Stoczka Łukowskiego i okolic.

Opis projektu:

Młodzi uczą się kodowania na kilka różnych sposobów, które następnie wykorzystują do programowania zakupionych robotów. Poprzez wspólną realizację zamierzeń grupa pracuje nad przełamaniem barier wiekowych oraz działaniem na rzecz siebie i innych. Stara się szerzyć swoje zainteresowania wśród rówieśników. W trakcie pracy uczestnicy przechodzą przez serię warsztatów, które pomagają im w wykonywaniu powierzonych im zadań- zajęcia z robotyki, fizyki, programowania. Młodzież sama kontaktuje się i umawia spotkania, co pomaga im m.in. przełamać stres w kontaktach z innymi. Wszystkie prace w projekcie są dokumentowane na fanpage’u na portalu Facebook. Młodzież podczas projektu uczestniczy w obchodach tygodnia kodowania. Zaplanowany jest również wyjazd edukacyjny do instytucji wykorzystującej w swojej pracy nowe technologie lub propagującej ich udział w codziennym życiu.

Budżet projektu: 5 000 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Konkurs dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse – Alumni

Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

Miejscowość: Stoczek Łukowski

Ulica, nr domu i lokalu: Ośrednia 17

Kod pocztowy i Poczta: 21-450 Stoczek Łukowski

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: http://iksstoczek.pl

Kodowelove

Stoczek Łukowski 19, 21-450, Polska

Więcej