Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pogorzel nasza mała ojczyzna - 2015

Realizowany przez:

Fundacja Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej

Cel:

Celem jest rozwinięcie umiejętności pracy w grupie i komunikacji, a także poznanie lokalnego środowiska i społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 8-12 młodych ludzi w wieku 13-19 lat z Pogorzel.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest utrwalenie miejscowej historii oraz pielęgnowanie miejsc z nią związanych. W ramach projektu młodzież organizują wernisaż z pokazem zdjęć, które napłyną na wcześniej zorganizowany konkurs fotograficzny. Na uroczystym wręczeniem nagród zwycięzcom konkursu, zachęcają mieszkańców do pomocy przy sprzątaniu pomnika, który znajduje się w lesie koło wsi. Na koniec projektu Młodzi organizują spotkanie podsumowujące ich działania, podczas którego społeczność lokalna wspólnie z Młodymi rozmawia o dalszych działaniach, które mogą przyczyniać się do rozwoju miejscowości. Młodzi rozwijają umiejętność pracy w grupie i planowania swoich działań, a także podnoszą umiejętności komunikacyjne. Poznają lepiej swoje środowisko oraz uczą się pozyskiwać wsparcie dla swoich działań.

Budżet projektu: 3 287 zł

Dotacja: 2 600 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Konkurs dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse

Fundacja Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej

Miejscowość: Ponurzyca

Ulica, nr domu i lokalu: Ponurzyca 29

Kod pocztowy i Poczta: 05-430 Celestynów

Województwo: mazowieckie

Powiat: otwocki

Adres strony internetowej: http://ceas.edu.pl

Pogorzel nasza mała ojczyzna

Ponurzyca 29, 05-430, Polska

Więcej