Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

foLkOVE – zakochaj się w muzyce ludowej - 2015

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

Cel:

Celem projektu jest wyrobienie nawyku aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym uczestników projektu, a także nawiązywanie nowych relacji oraz rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych; zwiększenie pewności siebie i umiejętności autoprezentacji poprzez działania artystyczne.

Odbiorcy projektu:

Grupa 8-12 młodych ludzi w wieku 13-19 lat z Chmielnik i okolicy.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu folklor terenu rzeszowskiego. Działania zakładają czynny udział Młodych, wyjście poza ich własne bariery i otwarcia się na nowe doświadczenia. Poprzez obcowanie z kulturą – muzyką, potrawami, osobami i strojami- Młodzi zapoznają się z historią własnego regionu. Podczas trwania projektu młodzież poznaje muzykę ludową, śpiew i nakręci teledysk jednej z wybranych pieśni ludowych. Pracuje nad aranżacją i wykonaniem tych piosenek. Młodzież musi pracować w grupie i mierzy się z odpowiedzialnością wynikającą z przydzielonych im zadań. Dzięki warsztatom z muzykiem i filmowcem Młodzi poszerzają swoją wiedzę, która przydaje im się podczas realizacji działań. Wspólne gotowanie z Kołem Gospodyń Wiejskich daje im możliwość rozwinięcia umiejętności komunikacyjnych ze starszym pokoleniem. Uczestnicy samodzielnie planują wyjazd edukacyjny. Na koniec projektu wspólnie organizują świętowanie projektu w formie biesiady.

Budżet projektu: 5 200 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Konkurs dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

Miejscowość: Chmielnik

Ulica, nr domu i lokalu: 50

Kod pocztowy i Poczta: 36-016 Chmielnik

Województwo: podkarpackie

Powiat: rzeszowski

Adres strony internetowej: –

foLkOVE – zakochaj się w muzyce ludowej

Chmielnik 114, 36-017, Polska

Więcej