Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Studio Odkrytych Możliwości - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych Radość

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie aktywności młodzieży, zwiększenie jej poczucia wpływu i wiary we własne możliwość, rozwój umiejętności pracy w grupie oraz radzenia sobie z trudnościami na drodze do celów poprzez rozwijanie umiejętności organizacyjnych i twórczych w związku z artystycznym wyrazem siebie.

Odbiorcy projektu:

25 osób w wieku 13-19 lat, zamieszkałych na terenie gminy Piaski.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu będą trzy muzy – fotografia, film i teatr, wokół których ogniskować się będą główne działania młodych. W zależności od etapu projektu młodzi podejmują nowe działania, które zmuszają ich do przyjmowania kolejnych perspektyw względem sztuki. Są to kolejno perspektywy widza, ucznia, twórcy i promotora. W pierwszej kolejności młodzi skupiają się na organizacji wyjazdów do teatru czy na wystawy. Następnie młodzi wchodzą w rolę uczniów i zajmą się organizacją spotkań i warsztatów z wybranymi przez siebie przedstawicielami trzech muz – ludźmi przedsiębiorczymi, aktywnymi i kompetentnymi. W dalszej kolejności młodzi mierzą się z perspektywą twórcy. Dzięki nabytym wcześniej umiejętnościom i doświadczeniom mierzą się z procesem twórczym (m.in. zdjęcia, reportaże filmowe z działalności projektowej, sztuka teatralnej) Obok promocji w Internecie (m.in. fanpage) i w ramach środowiska lokalnego (m.in. kontakt z instytucjami i osobami publicznymi) zajmują się organizacją takich wydarzeń jak wystawa fotografii, lokalny festyn wieńczący projekt połączony z prezentacją sztuki i dzieł okołoprojektowych. W trakcie trwania projektu młodzi dzielą się na trzy grupy przypisane poszczególnym muzom, wokół których ogniskować się będą ich działania organizacyjne.

Budżet projektu: 50 774 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych Radość

Miejscowość: Piaski

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 1

Kod pocztowy i Poczta: 63-820 Piaski

Województwo: wielkopolskie

Powiat: gostyński

Adres strony internetowej: http://wtzpiaski.eu/

Studio Odkrytych Możliwości

Warszawska 20, 63-820 Piaski, Polska

Więcej