Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Goldhanders & Co - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Grzegorzewskiej

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności pracy w grupie, nabycie umiejętności planowania i prowadzenia negocjacji, oraz zwiększenie samooceny młodzieży poprzez założenie firmy produkującej meble i zaaranżowanie nimi wygospodarowanej przestrzeni publicznej czyli stworzenie miejsca spotkań zarówno pod dachem jak i na świeżym powietrzu.

Odbiorcy projektu:

26 młodych ludzi w wieku 13-16 lat z gminy Grzegorzew.

Opis projektu:

Młodzież uczestnicząca w projekcie ma różnorodne zainteresowania, ale wszystkich pogodziła firma GOLDHANDERS & CO produkująca meble i sprzęty z palet, opon, plastiku i każdy znalazł w niej swoje miejsce. Firma dzieli się na pięć działów: twórczy (projektowanie), produkcji, logistyczny (zaopatrzenie, załatwianie zleceń, organizacja przedsięwzięć), reklamy (fotografia produktowa, kręcenie reklam tanecznych, skecze) i public relations (prowadzenie mediów społecznościowych, informowanie społeczeństwa o działaniach i misji firmy). Na początku młodzi rejestrują firmę i organizują integracyjny survival, by stać się zwartym zespołem Pierwsze produkty będące rozgrzewką do poważnej działalności są przeznaczone do licytacji dla WOŚP, w ramach akcji „firma ze społeczeństwem”. Następnie młodzież szuka zamówień, przygotuje projekty, przedstawia do zatwierdzenia właścicielom terenu lub lokalu i ostatecznie podpisuje kontrakt na realizację. Młodzież realizuje trzy duże inwestycje: wzbogacenie parku o aranżacje autorstwa młodzieży, zaaranżowanie terenu zielonego meblami wykonanymi przez firmę, tak aby nadawał się na miejsce spotkań młodzieży, zaaranżowanie „własnego kąta” pod dachem meblami z palet i sprzętami własnej produkcji. Produkty prezentowane są ponadto na festynie witaj lato, gdzie młodzież dodatkowo będzie zachęcać do podobnej działalności.

Budżet projektu: 51 825 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Grzegorzewskiej

Miejscowość: Grzegorzew

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 23

Kod pocztowy i Poczta: 62-640 Grzegorzew

Województwo: wielkopolskie

Powiat: kolski

Adres strony internetowej: –

Goldhanders & Co

Szkolna 25, 62-640 Grzegorzew, Polska

Więcej