Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na skrzyżowaniu marzeń - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży 'Sami dla siebie’ w Gorzycach

Cel:

Zwiększenie umiejętności społecznych grupy młodzieży z miejscowosci Gorzyce, poprzez wspólne stworzenie Parkingu – miejsca spotkań i działań. Młodzi nauczy się także skutecznego planowania oraz pozna lokalną społeczność.

Odbiorcy projektu:

22 – osobowa grupa młodzieży wieku 14-16 lat z terenu miejscowości Gorzyce.

Opis projektu:

Główny pomysł-oś, to stworzenie przez młodzież miejsca pod nazwą „Parking”. Tutaj są przygotowywane poszczególne działania i realizowane pomysły. Młodzi urządzają „Parking” według własnego uznania, zgodnie z konwencją drogi i miejsca odpoczynku przed dalszą podróżą. Tworzą ścianę marzeń, na której zapisują swoje marzenia. Młodzież pracuje w grupach zadaniowych, z których wcześniej wyłonili liderów, dbających o przebieg i harmonogram prac. Młodzi ludzie nawiązują kontakt z w wieloma osobami, które pomagają im skrystalizować swoje życiowe plany. Ponadto młodzież współpracuje z seniorami, oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku. W trakcie projektu wyjeżdżają na warsztaty integracyjno-szkoleniowe prowadzone przez psychologa, trenerów i wolontariuszy. Kolejną grupą, z którą młodzież współpracuje to studenci różnych uczelni i kierunków, którzy opowiadają o swoich pasjach, planach na przyszłość. W czasie spotkań z ciekawymi ludźmi młodzi przeprowadzają wywiady, tworzą reportaże, nagrywają fotoreportaże, piszą felietony. Młodzież organizuje także wspólne, cykliczne spotkania, wieczorki.

Budżet projektu: 51 110 zł

Dotacja: 31 900 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży 'Sami dla siebie’ w Gorzycach

Miejscowość: Gorzyce

Ulica, nr domu i lokalu: Edukacji Narodowej 3

Kod pocztowy i Poczta: 39-432 Gorzyce

Województwo: podkarpackie

Powiat: tarnobrzeski

Adres strony internetowej: –

Na skrzyżowaniu marzeń

Pańska 8, 39-432 Gorzyce, Polska

Więcej