Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gra terenowa własnych możliwości - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

Cel:

Celem projektu jest poznanie swoich mocnych i słabych stron, doskonalenie umiejętności planowania i współpracy w grupie oraz zwiększenie wiary we własne możliwości liderskie poprzez działania związane z tematem survivalu.

Odbiorcy projektu:

20 osób w wieku 16-19 lat z terenu gminy Praszka.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu, jest survival – gra terenowa z elementami pierwszej pomocy. Młodzi ludzie poprzez zajęcia w terenie, pierwszą pomoc i spotkania z ekspertami poznają odpowiedzialność, wartość współpracy w grupie i planowania, a w konsekwencji wykonają podsumowującą grę terenową wykazującą ich umiejętności i kompetencje. Młodzi organizują zajęcia z pierwszej pomocy. Młodzi przygotowują dwa pokazy dla rówieśników w szkole oraz dla mieszkańców gminy. Organizują spotkanie z ekspertem–medykiem uczestniczącym w misjach pokojowych i wojskowych. Przygotowują warsztaty z terenoznawstwa wraz z utworzeniem mapy okolicy. Uczestnicy poznają podstawowe węzły, zasady wspinania i zjazdu na linach. Organizują zajęcia crossfit. Elementy gry terenowej są przekazywane na bieżąco podczas warsztatu, przeprowadzone zostaną dwie mniejsze gry terenowe oraz podsumowująca gra polegająca na rywalizacji grup. Odbędą się także zajęcia survivalu i spotkanie z ekspertem-osobą, która miała możliwość uczestniczenia w takich zajęciach w USA. Podsumowujące świętowanie wraz z poczęstunkiem odbędzie się wraz zaproszonymi gośćmi-dokładny przebieg zaplanuje młodzież.

Budżet projektu: 37 565 zł

Dotacja: 30 900 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

Miejscowość: Odcinek

Ulica, nr domu i lokalu: Odcinek 28

Kod pocztowy i Poczta: 46-325 Rudniki

Województwo: opolskie

Powiat: oleski

Adres strony internetowej: http://www.miwopraszka.com

Gra terenowa własnych możliwości

Odcinek 19, 46-325, Polska

Więcej