Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kamera mnie kręci, ja kręcę kamerą, muzyka gra czyli okiem filmowca o mojej gminie - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie

Cel:

Celem projektu jest poznanie przez młodzież walorów środowiska lokalnego, zdobycie umiejętności nawiązywania nowych kontaktów, pracy zespołowej, skutecznego planowania, zwiększenie wiary we własne siły i możliwości, oraz poznanie słabych i mocnych stron, poprzez wspólne działania projektowe młodzieży, skupione wokół tematyki filmowej.

Odbiorcy projektu:

20 – 23 osoby w wieku 16-19 lat zamieszkujących gminę Czchów

Opis projektu:

Tematem wiodącym jest praca w roli filmowca, który potrafi wykorzystać to co atrakcyjne i ciekawe w najbliższej okolicy i ująć to w trzech różnych konwencjach, z wykorzystaniem trzech gatunków filmowych. Młodzi na nowo odkrywają to, co spowszedniało, a tym samym wydaje się mało atrakcyjne dla mieszkańców. Działania projektowe skupione są wokół poznania swojej gminy – jej walorów przyrodniczych, ciekawych miejsc, niezwykłych ludzi, odkrycia zapomnianych legend, wydarzeń historycznych, charakterystycznych motywów muzycznych okolicy. Młodzi starają się dotrzeć do instytucji, lokalnej władzy, miejscowych firm, parafii, osób prywatnych, które umożliwią im wnikliwe poznanie zasobów gminy. Realizując projekt młodzież nawiązuje nowe relacje i uruchamia kontakty z wieloma osobami. Wykorzystując zdobytą wiedzę, młodzi przygotowują trzy scenariusze i nakręcą trzy autorskie filmy: teledysk, etiudę filmową reportaż filmowy tematycznie związane z regionem. Trzy różne gatunki filmowe pozwalają spojrzeć na problem z różnych perspektyw i podnieść do rangi waloru to, co zapomniane i na co dzień wydaje się być mało atrakcyjne. W celu dobrego przygotowania się do pracy w roli filmowca młodzi biorą udział w warsztatach, które umożliwiają im poznanie tajników pracy z kamerą, zwiedzają studia telewizyjne. Młodzież samodzielnie wybiera miejsca zdjęciowe, prowadzi rozmowy i wywiady. Będąc z kamerą w różnych miejscach stara się uchwycić najciekawsze bieżące wydarzenia. Finałem działań projektowych jest zorganizowanie gali na wzór oskarowej z udziałem zaproszonych gości, którzy pomogli w realizacji filmów.

Budżet projektu: 50 600 zł

Dotacja: 38 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie

Miejscowość: Czchów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Sądecka 187

Kod pocztowy i Poczta: 32-863 Tymowa

Województwo: małopolskie

Powiat: brzeski

Adres strony internetowej: brak

Kamera mnie kręci, ja kręcę kamerą, muzyka gra czyli okiem filmowca o mojej gminie

Sądecka 195, 32-860 Czchów, Polska

Więcej