Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pieroński los… czyli Poszukiwacze Zaginionych Wspomnień - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łomnica-Zdrój Łomniczanie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie u młodych ludzi kompetencji społecznych w zakresie dostrzegania i wykorzystywania walorów środowiska lokalnego oraz nawiązywania współpracy i komunikacji międzypokoleniowej, poprzez aktywny udział w tworzeniu lokalnego archiwum pamięci o II wojnie światowej.

Odbiorcy projektu:

21 osób w wieku 13-18 lat z gminy Łomnica

Opis projektu:

Głównym tematem projektu jest poznawanie i zdobywanie lokalnych opowieści dotyczących II wojny światowej. Efektem wspólnej pracy jest powstanie archiwum wspomnień. Młodzież nie tylko wykorzystuje różne źródła wiedzy (relacje świadków, historie rodzinne, instytucje, elementy krajobrazu kulturowego, pamiątki) ale dzięki samodzielnemu odkrywaniu lokalnej i regionalnej przeszłości, młodzi poznaje potencjał tkwiący w „małej ojczyźnie”, przy okazji ucząc się nawiązywać współpracę z instytucjami działającymi w ich najbliższym otoczeniu. Prowadząc przenośne studio nagrań archiwalnych, młodzi trenują swoje zdolności nawiązywania kontaktów z przedstawicielami innych pokoleń, a jednocześnie zyskują możliwość kreatywnego przetwarzania wspomnień, podczas dzielenia się ze społecznością lokalną efektami swojej pracy. Najważniejszym efektem jest powstanie internetowego archiwum w formie bloga – młodzież zamieszcza tam zmontowane materiały wideo, zdjęcia wykonane w czasie zdobywania materiału i własne przemyślenia na temat kontaktu z przeszłością. Namacalnym efektem pracy jest również album ze zdjęciami autorstwa młodzieży – jego tematyka koncentruje się na dwóch wątkach: ludzie i miejsca. Ponadto, w ramach działania na rzecz swojej społeczności, młodzież organizuje grę terenową inspirowaną zebranymi opowieściami.

Budżet projektu: 47 190 zł

Dotacja: 29 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łomnica-Zdrój Łomniczanie

Miejscowość: Łomnica-Zdrój

Ulica, nr domu i lokalu: Łomnica-Zdrój 571

Kod pocztowy i Poczta: 33-351 Łomnica-Zdrój

Województwo: małopolskie

Powiat: nowosądecki

Adres strony internetowej: https://www.facebook.com/Lomniczanie/

Pieroński los… czyli Poszukiwacze Zaginionych Wspomnień

Krynicka 35, 33-350 Piwniczna-Zdrój, Polska

Więcej