Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi na STRAŻy tradycji, środowiska i społeczeństwa obywatelskiego - 2016

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlcu

Cel:

Celem projektu jest rozwój kompetencji społecznych młodzieży poprzez poznanie, opisanie i promowanie historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcu. Młodzież rozwinie umiejętności komunikacyjne, negocjacji i skutecznego planowania.

Odbiorcy projektu:

20-25 młodych ludzi w wieku 13-19 lat z Siedlca lub sąsiednich wiosek – Chełma, Książnic, Gierczyc.

Opis projektu:

Projekt koncentruje się na OSP jako gwaranta bezpieczeństwa ludności wiejskiej w obliczu zagrożenia żywiołami. Młodzi nawiązują kontakt ze strażą pożarną w Bochni w celu pozyskania instruktorów do szkoleń z zakresu zapobiegania skutkom żywiołów, wypadków oraz zakresu pierwszej pomocy. Pozyskane wiadomości i umiejętności młodzi ludzie przekazują w jak najciekawszej formie dzieciom szkoły podstawowej w Siedlcu. W zamian wypożyczają pracownię chemiczną do laboratorium żywiołów gdzie poznają specyfikację poszczególnych żywiołów oraz sposoby ich powstawania, charakter rozwoju i zapobiegania co uwieczniają na prezentacji. W partnerstwie z Gminą Bochnia, Starostwem Powiatowym oraz klubem sportowym z Siedlca młodzi organizują zawody sportowe: samodzielnie przygotowują regulamin, listę dyscyplin, zaproszenia na zawody, organizują miejsce i przyrządy oraz zapewniają poczęstunek dla uczestników. Organizują także grę terenową połączoną ze spływem Rabą – w celu poznania charakterystyki rzeki oraz wycieczkę do centralnego muzeum pożarnictwa. W Siedlcu młodzież ogłasza akcję udostępniania zdjęć i pamiątek strażackich, przeprowadza wywiady z najstarszymi druhami, poszukuje ciekawych informacji o historii siedleckiej OSP i największych akcjach ratowniczych w księgach parafialnych. Odkrycia są dokumentowane fotograficznie i prezentowane podczas wystawy fotograficznej na święto strażaka. Ponadto młodzi ludzie organizują wycieczkę rowerową po okolicy w celu ustalenia i stworzenia mapy miejsc, które według nich powinny zostać zmienione w naszej okolicy np. dzikie wysypiska śmieci, stanowiska barszczu Sosnowskiego. Na zakończenie realizacji projektu młodzież organizuje rodzinny piknik.

Budżet projektu: 21 847 zł

Dotacja: 16 500 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlcu

Miejscowość: Siedlec

Ulica, nr domu i lokalu: Siedlec 148

Kod pocztowy i Poczta: 32-744 Łapczyca

Województwo: małopolskie

Powiat: bocheński

Adres strony internetowej: http://www.zopzosprpwbochni.masternet.pl

Młodzi na STRAŻy tradycji, środowiska i społeczeństwa obywatelskiego

Gierczyce 224, 32-744 Łapczyca, Polska

Więcej