Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Chochla Szczęścia - 2016

Realizowany przez:

Fundacja BezMiar

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności społecznych młodzieży, w szczególności komunikacyjnych i pracy w grupie, poprzez ich wspólne działania skupione wokół tematyki kulinarnej. Młodzież nauczy się także skutecznego planowania oraz autoprezentacji.

Odbiorcy projektu:

23 osoby w wieku 13-17 lat z gminy Puławy.

Opis projektu:

Osią przewodnią projektu jest kuchnia i wszystko co się z nią kojarzy. Młodzież, dzięki tematyce kulinarnej ma okazje rozwinąć i zaprezentować swoje pasje m.in. turystyczne, sportowe, muzyczne, dziennikarskie. W ramach projektu jest realizowany Piknik wielu pokoleń – potrawa babci i potrawa wnuczka. Jest to rodzinne spotkanie na świeżym powietrzu, na które młodzież zaprasza także przedstawiciele lokalnych przedsiębiorstw związanych z produkcją żywności. Każdy przynosi ulubioną potrawę i przepis na nią. Powstaje księga rodzinnych przepisów. Organizowana jest także wycieczka rowerowa oraz wycieczka w poszukiwaniu i poznawaniu produktów natury: ziół, kwiatów, dzikich owoców. Dzięki warsztatom z autorami książki „Kuchnia Słowian”, młodzież poznaje kuchnię przodków. Młodzież spotyka się z osobami regularnie uprawiającymi sport, rozmawia z nimi o zdrowym odżywianiu, suplementacji i treningach. Młodzi odwiedzają również elegancką restaurację, mają możliwość zwiedzenia jej od kuchni, poznają zasady nakrycia i dekoracji stołu, prawidłowego podawania. Młodzież organizuje wyjazd edukacyjny do źródeł – firmy produkującej wodę oraz imprezę pt. „Truskawkowe wariacje”. Z każdego działania powstaje fotoreportaż z opisem, krótkie filmiki oraz przepisy na potrawy. Finałem jest Wielka Uczta, podczas której młodzież prezentuje zdobyte umiejętności, organizowana jest także wystawa fotografii, prezentacja filmików, wręczane są broszurki z przepisami i poradami kulinarnymi.

Budżet projektu: 58 541 zł

Dotacja: 33 100 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja BezMiar

Miejscowość: Góra Puławska

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Poprzeczna 13

Kod pocztowy i Poczta: 24-100 Góra Puławska

Województwo: lubelskie

Powiat: puławski

Adres strony internetowej: http://www.bezmiar.org

Chochla Szczęścia

Poprzeczna 13, 24-100 Góra Puławska, Polska

Więcej