Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Czym się złoci kwiat paproci? - 2016

Realizowany przez:

Włodawskie Towarzystwo Edukacyjne

Cel:

Głównym celem projektu jest aktywizacja młodych ludzi, poznanie ich mocnych i słabych stron, nabycie umiejętności skutecznego planowania i wyznaczania sobie celów, podniesienie wiary we własne siły oraz zdobycie umiejętności rozpoznawania zasobów środowiska lokalnego poprzez stworzenie przez młodzież grupy rekonstrukcyjnej.

Odbiorcy projektu:

24 – osobowa grupa młodzieży pochodzących z terenu miasta Włodawa oraz gminy wiejskiej Włodawa w wieku 13-16 lat

Opis projektu:

Wiodącym tematem wszystkich działań zaplanowanych w projekcie jest powstanie grupy rekonstrukcyjnej. Główne działania projektu obejmują warsztaty rękodzieła, warsztaty kulinarne, elementy uprawy roślin, zajęcia ze średniowiecznej i współczesnej astronomii, warsztaty fotograficzne i filmowe, zajęcia poświęcone średniowiecznemu uzbrojeniu. Młodzież, poprzez rekonstrukcję życia własnych przodków zdobywa wiedzę na temat tradycji, obrzędów i realiów życia dawnych Słowian i Poleszuków. Uczestnicy projektu mają okazję poznają dawne metody tworzenia podczas wyjazdu do grodziska i na spotkaniach z ludźmi profesjonalnie zajmującymi się rekonstrukcją historyczną i archeologią eksperymentalną. Zajęcia odbywają się cyklicznie w systemie grupowym ze zmianą ról– każda z 3 grup tematycznych będzie spotykać się raz w tygodniu. Co miesiąc odbywa się spotkanie wszystkich uczestników projektu. Ponadto zainteresowani tematem przedstawiciele trzech tworzą grupę czwartą – medialną, której zadaniem jest dokumentacja fotograficzna i filmowa projektu, przygotowywanie publikacji multimedialnych i prasowych itp.

Budżet projektu: 54 050 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Włodawskie Towarzystwo Edukacyjne

Miejscowość: Włodawa

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 1

Kod pocztowy i Poczta: 22-200 Włodawa

Województwo: lubelskie

Powiat: włodawski

Adres strony internetowej: –

Czym się złoci kwiat paproci?

Szkolna 5A, 22-200 Włodawa, Polska

Więcej