Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub Młodego Genetyka – GNOM (Genetyka – Nauka O Mnie) o mojej rodzinie i gminie - 2008

Realizowany przez:

Korfantowskie Stowarzyszenie Oświatowe EKWANS przy ZS w Korfantowie

Cel:

Głównym celem jest pogłębianie wiedzy i umiejętności w niekonwencjonalny, pozaszkolny sposób, poszerzanie wiedzy o społeczności lokalnej, niwelowanie barier między jej członkami, nabywanie umiejętności pracy z dużymi grupami ludzi, oraz umiejętności planowania, przygotowania i prowadzenia prac długofalowych, zdobywania i pogłębiania umiejętności posługiwania się sprzętem multimedialnym.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu są wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Korfantowie oraz mieszkańcy Gminy Korfantów i przedstawiciele instytucji lokalnych. Bezpośrednio w projekt zaangażowana będzie dwudziestopięcioosobowa grupa młodzieży – uczniowie kl. II i III Gimnazjum oraz nauczyciele: biologii, chemii, informatyk, matematycy, polonista, anglista skarbnik KSO. Młodzież dojeżdża gimbusami.

Opis projektu:

Projekt ma pokazać jak genotyp i wpływy środowiskowe kształtują uczniów Zespołu Szkół w Korfantowie, oraz pogłębić więź ze środowiskiem. Młodzi ludzie, którzy w przyszłym roku rozpoczną naukę poza miejscem swojego zamieszkana mają się też w ramach projektu nauczyć zachowań społecznych – sami będą się kontaktować z instytucjami i osobami ważnymi dla realizacji projektu, planować i rozliczać budżet, uczyć się działania w grupie i planowania oraz koordynowania działań. Powinno to pomóc młodzieży w prawidłowym funkcjonowaniu w nowych warunkach, a jednocześnie sprawić, że chętnie będą wracać do miejsca swojego zamieszkania. Poznanie środowiska lokalnego będzie odbywało się pod specyficznym kątem. Młodzież zamierza przeprowadzić obszerne badania genetyczne i środowiskowe, by określić jak genotyp i warunki środowiskowe, pochodzenie oraz dokonywane w przeszłości wybory, wpłynęły na ich dzień dzisiejszy oraz jaki wpływ mogą mieć na ich wybory. W sferze badawczej młodzież przeprowadzi badania nad rozkładem 6 cech dominujących i 6 recesywnych objawiających się u reprezentatywnej grupy 100 rodzin w gminie Korfantów w ciągu ostatnich trzech pokoleń. Drugim obszarem działania jest poznanie drzew genealogicznych wybranych rodzin, pochodzenia rodzin oraz ich historii. Podczas świętowania zakończenia projektu zaprezentowane zostaną wyniki przeprowadzonych badań, drzewa genealogiczne wybranych 8 rodzin oraz reportaż filmowy o losach jednej z rodzin. Środki przeznaczone będą głównie na szkolenie w TVP3 w Opolu, wizytę w Muzeum Genetyki w Brnie, wykonanie prac i wystawę oraz sprzęt do realizacji.

Budżet projektu: 11 871 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Korfantowskie Stowarzyszenie Oświatowe EKWANS przy ZS w Korfantowie

Miejscowość: Korfantów

Ulica, nr domu i lokalu: 3 Maja 12

Kod pocztowy i Poczta: 48-317 Korfantów

Województwo: opolskie

Powiat: nyski

Adres strony internetowej: –

Klub Młodego Genetyka – GNOM (Genetyka – Nauka O Mnie) o mojej rodzinie i gminie

Adama Mickiewicza 2, 48-317 Korfantów, Polska

Więcej