Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

O zdrowie dbam i nie jestem w tym sam - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Tuczno, Moje Małe Kujawy

Cel:

Celem projektu jest wzrost kompetencji społecznych młodzieży, w tym umiejętności nawiązywania kontaktów i swobodnej komunikacji. Młodzież nauczy się pozyskiwać partnerów i sprzymierzeńców pomocnych do zrealizowania określonego celu. Wśród młodych wzrośnie samoocena, samodzielność i wiara we własne siły.

Odbiorcy projektu:

20 osób w wieku od 13 do 15 lat z Tuczna.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest szeroko pojęte zdrowie i jego promocja. Działania zostały podzielone na trzy etapy: badawczy, poznawczy i etap dzielenia się zdobytą wiedzą z innymi. W pierwszym etapie młodzież nawiązuje kontakt z okolicznymi szkołami podstawowymi w celu dokonania pomiarów dzieci i młodzieży, opracowuje dla każdego dziecka skalę BMI, sporządza raport (porównując do danych krajowych i nawiązuje współpracę z radnymi i wójtem w celu przedstawienia raportu na sesji Rady Gminy. W drugim etapie przeprowadza warsztaty fitness i przygotowuje filmy instruktażowe oraz warsztaty tańca podczas których układa choreografia do tańca promującego ruch oraz organizuje warsztaty teatralne mające na celu przygotowanie spektaklu promującego zdrowy tryb życia. Młodzi wystąpią w dwóch konkursach teatralnych oraz na V Nocy Muzeów w Tucznie. Młodzi zorganizują także warsztaty kulinarne podczas których opracują mini książkę kucharską dla gimnazjalisty – jak szybko przygotować zdrowy posiłek oraz zorganizują spotkania z dietetykiem, który uczy młodzież prawidłowego sporządzania codziennego menu. Trzeci etap polega na dzieleniu się wiedzą z innymi. Młodzież organizuje happeningi w okolicznych sklepach, mające na celu promocję warzyw i owoców. Własnym drukiem wydana jest książka kucharska. Przeprowadzi zajęcia ruchowe dla najmłodszych oraz przygotuje trzy imprezy środowiskowe w tym Noce Muzeów 2017 pod hasłem „Sport i zdrowie na przełomie wieków”.

Budżet projektu: 56 165 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Tuczno, Moje Małe Kujawy

Miejscowość: Tuczno

Ulica, nr domu i lokalu: Pakoska 33

Kod pocztowy i Poczta: 88-180 Złotniki Kujawskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: inowrocławski

Adres strony internetowej: http://zpotuczno.pl

O zdrowie dbam i nie jestem w tym sam

Pakoska 33, 88-180 Tuczno, Polska

Więcej