Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Historia z Syrenką w tle - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na rzecz środowiska lokalnego gminy Złotniki Kujawskie „Równe Szanse”

Cel:

Celem projektu jest wzrost umiejętności zjednywania sobie innych, sprawdzania się w relacjach z ludźmi, współdziałania w zespole, a także zwiększenie wiary we własne możliwości wśród młodzieży poprzez cykliczne spotkania w zespołach zadaniowych, wspólną realizację filmu i organizację eventów dla społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

22 gimnazjalistów w wieku 13-16 lat z terenu gminy Złotniki Kujawskie

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest postać złotnickiego lekarza – pediatry – Pana Urbańskiego, który przez 39 lat pracował w ośrodku zdrowia. Człowiek ten został odznaczony tytułem „Zasłużony dla Gminy Złotniki Kujawskie”. Podczas realizacji projektu młodzież przygotowuje o nim film dokumentalny z elementami fabularnymi oraz szereg eventów dla lokalnej społeczności propagujących zdrowy styl życia i aktywne formy spędzania czasu. Przygotowaniem do realizacji filmu jest cykl warsztatów pod okiem doświadczonego praktyka. Młodzi pracują w dwóch zespołach zadaniowych: dokumentalistów i eventowców. Dokumentaliści docierają do znajomych, pacjentów i współpracowników doktora, którzy opowiadają o nim, a także do członków rodziny i przyjaciół doktora. Przeprowadzają wywiady z nimi, robią zdjęcia, nagrywają krótkie filmy ze spotkań, pozyskują zdjęcia i pamiątki. Przygotowują film na podstawie wcześniej przygotowanego scenariusza. Wplecione w niego są krótkie scenki fabularne ukazujące, jakim człowiekiem był p. Urbański. Wymaga to od młodzieży stworzenia krótkich scenariuszy, doboru obsady, przygotowania scenografii i udźwiękowienia. Równolegle działa grupa eventowa, która organizuje działania dla mieszkańców gminy promujące zdrowy styl życia- cykliczne wydarzenia sportowe, spotkania w Złotnickiej Akademii Zdrowia, Kongres Miłośników Nauk Ścisłych, KAROLIADĘ czyli dzień poświęcony Karolowi Urbańskiemu. Wszystkie działania są dokumentowane na blogu.

Budżet projektu: 51 100 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz środowiska lokalnego gminy Złotniki Kujawskie „Równe Szanse”

Miejscowość: Złotniki Kujawskie

Ulica, nr domu i lokalu: Powstańców Wlkp. 1

Kod pocztowy i Poczta: 88-180 Złotniki Kujawskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: inowrocławski

Adres strony internetowej: http://

Historia z Syrenką w tle

Szkolna 8, 88-180 Złotniki Kujawskie, Polska

Więcej