Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasze własne M20 - 2016

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Centrum Technologii Informacyjnych e-Misja

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności nawiązywania relacji z innymi ludźmi oraz zwiększenie wiary we własne możliwości wśród młodzieży. Podniesienie umiejętności autoprezentacji, planowania i pracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

22 uczestników w wieku 13-16 lat zamieszkałych na terenie gminy Płużnica

Opis projektu:

Projekt Nasze własne M20, to przyjrzenie się różnym miejscom gminy Płużnica okiem młodych ludzi. „M” to miejsce, „20” to dwadzieścia miejscowości w gminie oraz dwadzieścia metrów kwadratowych podłogi, jakie adaptują sobie młodzi na swoje miejsce spotkań. Projekt rozpoczyna się od organizacji biwaku podczas którego młodzież integruje się oraz dokładnie planuje dalsze działania. Po powrocie rozpoczyna prace nad tworzeniem miejsca spotkań. Młodzi organizują zbiórkę mebli i sprzętu wśród mieszkańców gminy, zdobywają dodatkowe fundusze, zakupują potrzebne materiały i sami przeprowadzają remont pomieszczenia, które przekaże im samorząd. Organizują wielkie otwarcie tego miejsca z udziałem rodziców i wszystkich osób, które udzielają im wsparcia. Młodzi zapraszają do siebie dzieci, dla których przygotowują ofertę zajęć (głównie o charakterze artystycznym), odbywających się raz w tygodniu przez 9 miesięcy, a kończących się animacjami na corocznym festynie gminnym. Kolejne działania w projekcie zmierzają do powstania teledysku nagranego przez uczestników, który promuje inne miejsca młodzieżowe znajdujące się na terenie gminy. Młodzież tworzy Galerię M20 prezentującą 20 fotografii z miejscowości gminnych. Powstaje ona w utworzonym wcześniej miejscu spotkań i zostanie uroczyście otwarta. Mając już bazę miejsc, kolejnym krokiem będzie nabycie technicznych umiejętności niezbędnych do stworzenia teledysku. Podczas warsztatów wokalnych, tanecznych i filmowych ćwiczą piosenkę, choreografię i obróbkę filmu. Po nagraniu teledysku organizują wielką premierę, na którą zaproszeni są szerokie grono gości.

Budżet projektu: 50 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2016

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Centrum Technologii Informacyjnych e-Misja

Miejscowość: Płużnica

Ulica, nr domu i lokalu: Płużnica 64

Kod pocztowy i Poczta: 87-214 Płużnica

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: wąbrzeski

Adres strony internetowej: http://www.e-misja.org.pl

Nasze własne M20

8QHQ+35 Wieldządz, Polska

Więcej